Výborně! Adam Zeman se stal kohoutem. "Jsem rád, že to tak dopadlo," říká

01.09.2023 00:45, autor: Pavel Šácha

Druholigový tým HC Tábor získává necelé tři týdny před startem mistrovských bojů významnou ofenzivní posilu. Prázdninový přípravný pobyt Adama Zemana mezi kohouty se mění v trvalé angažmá a zkušený jednatřicetiletý útočník se stane pro nacházející sezonu jedním z lídrů táborské ofenzívy.

Výborně! Adam Zeman se stal kohoutem. "Jsem rád, že to tak dopadlo," říká


S Adamem Zemanem přicházejí do táborského mužstva četné zkušenosti nabyté v nejvyšších tuzemských soutěžích. V barvách Olomouce, Pardubic a mateřské Jihlavy posbíral
73 extraligových startů s bilancí 9 branek a 11 asistencí. Na prvoligové scéně toho nejvíce odehrál v dresu jihlavské Dukly, ale dvě sezony strávil i ve Vsetíně a tu uplynulou ve Frýdku-Místku. Působení v těchto týmech přetavil v úctyhodných 453 zápasů, ze kterých vytěžil z nich 116 gólů a 130 asistencí.
Šikovný pravák se zapojil do přípravy s táborským celkem hned v jejím zárodku, a to na vlastní žádost. Z nezávazného pouta se nakonec vyklubala oficiální spolupráce a Adam Zeman bude hájit táborské hokejové zájmy i na mistrovské scéně. A není sporu o tom, že ho Táborští obsadí do jedné z klíčových rolí v týmu. „Jsem na to připravený a chci odvést pro tým maximum,“ konstatuje v následujícím rozhovoru.

Z externisty v přípravě jste se stal oficiální posilou týmu pro nadcházející mistrovský ročník. Jak zrálo vaše rozhodnutí zůstat členem táborské party?
V létě jsem skončil ve Frýdku, a jelikož znám pana Matušíka, požádal jsem ho, jestli bych tady nemohl trénovat do doby, než si něco najdu. On mi to umožnil a dostal jsem nakonec prostor i v nějakých zápasech. No, a nakonec jsem se rozhodl tady zůstat. Důvodů bylo víc. Mám to hodinku cesty domů, což pro mě bylo prioritní. A hlavně, za tu dobu, co jsem tady strávil, jsem poznal, že je tady skvělá parta a super tým, který bude bojovat o nejvyšším mety. Jsem proto moc rád, že to tak dopadlo a mohu tady být.
Jaké jsou zatím vaše první dojmy?
Jen ty pozitivní. Z předchozích působení jsem nějaké kluky znal, jinak to tady
pro mě bylo všechno nové, ale musím říct, že jsem si zvykl hodně rychle. Od zázemí přes partu až po působení na ledě to zatím vypadá opravdu dobře.
Na sezonu už se moc těším, ale jaká bude, to se samozřejmě teprve ukáže.
Vzhledem k vašim zkušenostem byste měl plnit v mužstvu velice důležitou roli. Korespondují vaše osobní cíle s týmovými plány a očekáváním
klubu i fanoušků?
Vím, co se ode mě očekává, a jsem na to připravený, přece jen už mám něco
za sebou. Chci být týmu co nejplatnější a odvést pro něj maximum. Je vlastně úplně jedno, jakou roli mi trenéři určí; to nejdůležitější je, aby nám to šlapalo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
  • Brankář Vojtěch Hambálek střelcem!

    So 01.03. |

    Brankář Vojtěch Hambálek, liberecký mladík, který v letošním ročníku obléká i dres druholigového A-týmu HC Tábor, se v minulých dnech postaral o velké pozdvižení. Aby také ne, mezi střelce se totiž brankáři jen tak nezapisují, ale právě mladému strážci tygří svatyně se to podařilo. Gratulujeme, Vojto! Více o tomto husarském kousku zde. 

    Více...
  • Lukáš Pavlát bodoval v anketě krajské ligy

    Pá 21.02. |

    Mezi osmnáct hokejistů, kteří se na základě hlasů trenérů probojovali do hodnocení ankety Hokejista sezony krajské ligy, je také táborský kondiční kouč Lukáš Pavlát. Ten vedle svých trenérských povinností v mateřském klubu pokračuje i v hráčské kariéře a patří k pevným pilířům zadních řad favorizovaného HC Milevsko 1934.  

    Více...
  • Extáborský reprezentační novic

    Út 28.01. |

    V nominaci české reprezentační sedmnáctky na únorový Turnaj pěti v Helsinkách nechybí jméno útočníka Václava Svobody. Tento šestnáctiletý forvard aktuálně působí ve finském klubu Jyväskylä, do kterého se odrazil povedeným působením v dresu táborského extraligového dorostu. Václav Svoboda si v národních barvách odbyde svou ryzí premiéru.                              

    Více...
  • Dominik Pavlát opět v národním týmu

    Po 27.01. |

    Táborský odchovanec Dominik Pavlát stojí na prahu další reprezentační epizody. Pětadvacetiletý brankář, jenž aktuálně hájí barvy finského týmu Ilves Tampere, nechybí v nominaci národního týmu pro blížící se Švédské hry. V rámci třetí zastávky série Euro Hockey Tour má šanci navázat na své dosavadní čtyři starty v reprezentačním A-týmu, z nichž hned tři byly vítězné.     

  • Senzace s táborskou stopou

    Út 21.01. |

    České hokejistky před pár dny vybojovaly zlaté medaile na univerziádě v Turíně, když ve finálové bitvě senzačně porazily Kanadu 2:1 po prodloužení. Všímavý táborský fanoušek jistě zaznamenal, že kapitánkou úspěšného národního týmu byla obránkyně Anna Kotounová, jež v mládežnických kategoriích minulosti hájila modro-bílé barvy HC Tábor a zahrála si i za ženský tým HC Mamby. Gratulujeme!

     

    Více...
Starší aktuality