Skvěle! V rankingu svazu hodnotícím práci s mládeží uzavírá Tábor elitní dvacítku

01.09.2023 01:21, autor: Pavel Šácha

Hokejový svaz vydal nové pořadí víceletého rankingu, který má za cíl mapovat a hodnotit práci a výchovu mladými hráči v klubech. Dotýká se všech tuzemských hokejových adres,
byť cílí především na ty, které vlastní licenci akademie. Z pohledu táborského hokeje je na čerstvě vydané pořadí skvělý pohled. Na základě několika hodnocených kritérií totiž uzavírá elitní dvacítku republikových klubů a po Chomutovu, Havířovu Vsetínu a pražské Slavii je pátým nejlepším klubem bez statutu akademie.

Titul nejlepší akademie si navíc potřetí v řadě zajistila organizace Škody Plzeň, v jejíž mládežnické líhni aktuálně působí řada mladíků, kteří se rozvíjeli právě v Táboře.

Podrobnosti najdete v článku pod následujícím odkazem :
https://www.hokej.cz/plzenska-akademie-slavi-vitezny-hattrick-o-licenci-muze-prijit-zlin/5075674 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality