DELIKATESNÍ SOBOTA: Dorostenci hostí kladenské Rytíře, 9. třída vyzve Spartu

22.09.2023 00:58, autor: Pavel Šácha

Sobotní odpoledne na zimním stadionu naservíruje táborským fanouškům vskutku lahůdkové hokejové menu s chutí extraligy. V boji o potřebné mistrovské body se jim představí oba kluboví reprezentanti mezi tuzemskou elitou.

DELIKATESNÍ SOBOTA: Dorostenci hostí kladenské Rytíře, 9. třída vyzve Spartu


Už půl hodiny po poledni rozehrají dorostenci důležitý souboj s kladenskými Rytíři. Po porážce v Mladé Boleslavi si zapsali do extraligového kalendáře jednoznačný úkol: vítězství. Středočeši si zatím v pěti utkáních sáhli na jediný bod při skóre 9:34 a uzavírají pořadí celé skupiny. V případě stoprocentního bodového zisku by se jim aktuálně osmý tým Tábor vzdálil na rozdíl šesti bodů a zároveň by si udržel kontakt s výše postavenými tabulkovými sousedy.

Po skončení dorostenecké bitvy obsadí ledovou plochu táborského zimáku „deváťáci“ HC Tábor a Sparty Praha. Také do tohoto střetnutí, které začne v 15.30 hodin, půjde domácí celek v roli výše postaveného mužstva. Na průběžné 4. příčce mají stejně jako kvarteto jejich soupeřů na kontě šest bodů, zatímco mladíci s velkým „S“ na dresu prozatím slavili jen jednou, a tudíž na kohouty ztrácejí tři body.

Dodejme, že v neděli rozehrají svou soutěž také junioři HC Tábor. První duel regionální ligy je zavede do hájemství DDM České Budějovice.                        

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality