ŽÁCI: Osmáci šokovali suverénní Motor třemi góly během tří minut a vzali mu bod

23.10.2023 15:52, autor: Pavel Šácha

Žákovské výběry HC Tábor si o uplynulém víkendu odškrtly ze svého programu další ligové zápasové položky.

ŽÁCI: Osmáci šokovali suverénní Motor třemi góly během tří minut a vzali mu bod

8. třída

Psala se 48. minuta zápasu a hosté právě navýšili své vedení na hrozivých 0:3. V tu chvíli nikdo na stadionu nemohl tušit, že domácí tým prožije o chvíli později nevídaných 163 sekund, během kterých stihne stav utkání třemi góly upravit do rovnovážné podoby. Hráčům Motoru tak připravili jeho první ztrátu v aktuální sezoně. Skvělý počin!   

HC TÁBOR – MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:3 (0:1, 0:1, 3:1)

Branky: 55. Kahoun, 56. Susko (Dohnal), 57. Keltner (Dohnal) – 18. Hruška (Przeczek),
33. Albrecht (Hruška), 46. Lukeš (Fleischman, Loschner), rozhodčí: Ent, Eremiáš, vyloučení: 3:1, využití: 0:0.
Sestava táborského týmu: Plášil (Vošta) – Keltner, Makovec, Hrehor, Sosnovec – Frančík, Vobořil, Kahoun, Švadlena, Vondrák, Dohnal, Jaeger, Bartáček, Susko, Trnka, Všetečka.  

7. třída

Klíčový náskok si mladí kohouti vydobyli v první polovině prostřední periody, kdy se v rozmezí necelých čtyř minut trefili celkem čtyřikrát.

HC TÁBOR – STŘELCI JINDŘICHŮV HRADEC 7:4 (2:1, 5:2, 0:1)

Branky: 1. Kubašta (Vondrák), 19. Gruber (Vondrák), 26. Vítovec (Fabišík), 26. Pešina (Babinský), 27. Zákostelecký (Vítovec), 30. Gruber (Babinský), 33. Schwarz (Janovská) – 12. Pugner, 33. Riley (Ondřej), 37. Lískovec (Lexa), 51. Ondřej (Riley), rozhodčí: Ent, Ondřej, vyloučení: 3:4, využití: 1:0, oslabení: 1:0, diváků: 30.
Sestava táborského týmu: Kašpar (Janovský) – Kubašta, Novák, Janovská, Fabišík – Pejša, Pešina, Vítovec, Babinský, Vondrák, Schwarz, Gruber, Zákostelecký.

5. třída

„Páťáci“ se museli v sobotním utkání na ledě vedoucího týmu tabulky spokojit s pouhým sběrem herních zkušeností, protože výsledkově pro ně nedopadlo dobře. Dvoucifernou porážku mírnila ojedinělá pětigólová produkce Václava Soldáta.

LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ – HC TÁBOR 21:5 (7:1, 3:2, 11:2)

Branky: 5. H. Kokeš (Štětka), 5. M. Kokeš (H. Kokeš), 11. M. Kokeš (H. Kokeš), 11. Šašek
(M. Kokeš), 14. Štětka (Šašek), 14. Šašek (Štětka), 15. T. Kokeš (Mikeska), 23. Šašek (Kokeš),
24. Mikeska (M. Kokeš), 38. M. Kokeš, 43. M. Kokeš, 47. Zeman (Volavý), 49. Kulman (M. Kokeš),
51. M. Kokeš (T. Kokeš), 54. Štětka, 55. Štětka, 55. M. Kokeš (T. Kokeš), 56. Mašek (Buzu), 58. Mikeska (M. Kokeš), 59. Míchal, 60. Míchal (H. Kokeš, Štětka) – 2. Soldát, 32. Soldát, 36. Soldát, 57. Soldát, 58. Soldát (Ošmyk), rozhodčí: Mička, Květoň, vyloučení: 4:6, využití: 2:1, diváků: 58.
Sestava táborského týmu: Michálek – Susková, Ryšavý, Čech, Koudelka – Schwarz, Ošmyk, Soldát - Drtina, Samec, Novotný –Mašek, Šenkýř, Melich..  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality