Třeťáci měli o víkendu napilno, zahráli si se Spartou i dvěma jihočeskými soupeři

31.10.2023 18:07, autor: Pavel Šácha

Hráči 3. třídy prožili vskutku perný víkend. Už v pátek se v přátelském střetnutí na domácím ledě utkali s pražskou Spartou. Hned v sobotu dopoledne je čekal trénink a o den později odehráli v Soběslavi dvě mistrovská utkání s domácím Spartakem a píseckými Králi.

Třeťáci měli o víkendu napilno, zahráli si se Spartou i dvěma jihočeskými soupeři


Páteční duel s reprezentanty Sparty Praha byl pro táborské kohoutky téměř sváteční a velmi užitečnou zkušeností.
 „V souboji Davida s Goliášem jsme si počínali velice slušně,“ pochvaloval si vedoucí mužstva táborských třeťáků Martin Tůma. „Do zápasu jsme naskočili lehce nervózní, ostatně kdo by taky s takovým soupeřem nebyl. Odpovídala tomu i hra v první části, kdy se kluci nedrželi pokynů, a to se projevilo na mírné převaze soupeře. Když si uvědomili, že je to stejný soupeř jako všichni ostatní, začali hrát konečně tak, jak jsme si naplánovali.“

V neděli už Táborští nastartovali „běžný“ mistrovský režim a vydali se do Soběslavi ke konfrontaci s dvěma jihočeskými soupeři. A jaké hodnocení si pro ně schoval trenér Radek Pechánek? „V prvním utkání proti Písku jsme odehráli dobře první půlku zápasu, ve které jsme byli produktivnějším mužstvem a dobře nám chytal brankář Erwerth. Ve druhé polovině zápasu nám odešel pohyb a začali jsme kupit chyby, čehož technicky dobře vybavený soupeř začal využívat. Druhé utkání proti Soběslavi bylo vyrovnané a měli jsme ho zvládnout lépe. Sice jsme se dobře tlačili dopředu, vytvářeli si šance a dávali branky, ale to, co se nám dařilo v útočné fázi, se nevedlo v obranné činnosti,
ať už to byla laxnost ve hře kolem našeho brankoviště, anebo pomalý pohyb do obranného postavení,“ ohlédl se kouč třeťáků HC Tábor za nedělním zápasovým programem.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality