3. TŘÍDA: Táborský tým svedl v přípravě divokou přestřelku s domácím Motorem

09.11.2023 00:03, autor: Pavel Šácha

Táborské hokejové naděje z 3. třídy měly ve své soutěži volno, ale nelenily a vypravily se na přípravné utkání do Českých Budějovic.

 

 

 

 

 

Kapacita druhé ledové plochy Budvar arény umožnila mladým hráčům strávit na ledě více času, a tak se oba týmy dohodly na hrací době 3x24 minut. Tato delší časová porce s hrou na polovinu hřiště si v závěru střetnutí vybrala svou daň a na hráčích se začala projevovat mírná únava.
„Do Českých Budějovic musíme touto cestou poděkovat za pozvání,“ nechal se slyšet vedoucí týmu táborských třeťáků Martin Tůma. „My jsme do utkání nastoupili bez koncentrace, a tak jsme hned na startu dostali několik zbytečných gólů. Od druhé třetiny se nám rozchytal gólman Filip Erwerth a začali jsme se i více prosazovat v soupeřově brankovišti. Zápas nakonec skončil vysokou brankovou přestřelkou a podle slov rodičů jsme ho o jeden gól vyhráli. Takový výkon proti soupeři, jakým je Motor, se vždycky počítá, a kluci si tak zpříjemnili víkend.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality