ŽÁCI: Pátá třída se domácím vítězstvím nad Soběslaví odpoutala z poslední příčky

27.11.2023 18:42, autor: Pavel Šácha

Žákovské výběry HC Tábor prošly ve svých víkendových zápasech mohutným výsledkovým vlnobitím. Hráči 8. třídy se po vyhrané první třetině ocitli pod palbou favorizovaného domácího Motoru. Sedmáci u Vajgaru prohospodařili pohodlný náskok a v závěru střetnutí přišli o téměř jisté vítězství. Nejmladší žákovský tým nejprve povolil sousedům ze Soběslavi obrat z 2:0 na 2:3, následně jim však odpověděl stejnou mincí a odpoutal se díky tomu ode dna tabulky.

8. třída

Táborské mužstvo už je smířené s tím, že mu o jednu příčku unikla účast v elitní skupině. Na ledě neporaženého českobudějovického lídra překvapil vyhranou první třetinou, v prostřední části však čtyřikrát v řadě inkasoval, což stačilo domácím k tomu, aby utkání ovládli hru a v poslední periodě vtiskli svému vítězství dvoucifernou podobu.    

MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 12:5 (2:3, 4:1, 6:1)

Branky: 2. Lukeš (Hruška, Albrecht), 9. Palán (Fleischman), 27. Lukeš (Šrámková, Albrecht), 31. Fleischman (Loschner), 37. Fleischman (Klimeš), 38. Fleischman (Albrecht), 42. Loschner (Fleischman, Palán), 47. Palán (Hruška), 48. Fleischman (Palán, Klimeš), 53. Albrecht, 59. Hruška (Císař, Šrámková), 59. Albrecht (Eiselt) – 5. Susko (Švadlena), 8. Vondrák (Hák), 16. Susko (Švadlena, Dohnal), 40. Dohnal (Všetečka), 60. Susko (Švadlena). Rozhodčí: Loucký, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváků: 56.
Sestava táborského týmu: Plášil (30. Vošta) – Všetečka, Sosnovec, Hrehor, Lévai, Keltner, Novák – Kahoun, Hák, Susko, Bartáček, Jaeger, Dohnal, Vondrák, Švadlena, Vobořil.

7. třída

Ve 14. minutě vedli Táborští na ledě jindřichohradeckého soupeře 4:0. Domácí tým sice v závěru třetiny snížil, přesto zůstával na vedlejší koleji a ještě na startu 48. minutě to bylo 7:3. A pak to přišlo...! Na dvě snižující branky domácího celku ještě dokázali kohouti najít odpověď, ale
v posledních čtyřech minutách propadli a povolili soupeři vstřelit tři góly znamenající vyrovnání konečných 8:8.

STŘELCI JINDŘICHŮV HRADEC – HC TÁBOR 8:8 (1:4, 2:3, 5:1)

Branky: 19. Koranda, 29. Koranda, 40. Mátl (Petrů), 48. Petrů (Riley, Mátl), 54. Mátl (Riley, Petrů), 56. Kabeš,
58. Petrů (Riley), 59. Riley (Petrů) – 6. Vítovec (Babinský), 13. Dušek (Pejša), 14. Babinský (Dušek, Gruber), 14. Pejša (Dušek), 27. Gruber (Babinský), 28. Babinský (Gruber, Pešina), 30. Pešina (Fabišík), 55. Babinský (Pešina, Janovská). Rozhodčí: Havelka, Hamr. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváků: 35.
Sestava táborského týmu: Janovský (30. Kašpar) – Dimitrova, Ručka, Kubašta, Janovská, Fabišík – Pejša, Pešina, Vítovec, Dušek, Gruber, Babinský.

5. třída

Zápas přinesl dva velkolepé výsledkové obraty, ze kterých nakonec vzešla cenná táborská výhra. Díky ní se parta od Jordánu rázem odrazila z poslední příčky hned před tři své soupeře, kteří o víkendu vyfasovali dvouciferné debakly a vinou horšího skóre se ocitli za zády vítězných táborských hokejistů.  

HC TÁBOR – SPARTAK SOBĚSLAV 5:3 (2:0, 0:3, 3:0)

Branky: 7. Ošmyk, 20. Soldát (Kubašta), 49. Soldát, 53. Kubašta (Ošmyk), 56. Soldát (Ošmyk) – 27. Smolík (Vodička), 29. Škabroud (Vodička), 37. Vodička (Škabroud). Rozhodčí: Mohyla, Bouška. Vyloučení: 5:1, Využití: 0:0. Diváků: 30.
Sestava táborského týmu: Mareš (Michálek) – Ryšavý, Čech, Kříž, Susková – Samec, Koudelka, Kubašta, Mašek, Schwarz, Ošmyk, Novotný, Drtina, Šenkýř, Soldát.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality