JUNIOŘI: Domácí manévry s Pelhřimovem střídala větší porce dříny ve Vlašimi

28.11.2023 16:21, autor: Pavel Šácha

Nejstarší mládežnický výběr HC Tábor má zdárně za sebou další dva zápasy v regionální lize juniorů. V tažení za očekávanými výhrami mu více práce postavil do cesty nedělní duel ve Vlašimi, kde jim domácí tým sympaticky vzdoroval a výsledkově s nimi držel krok až do začátku druhé části. Naproti tomu páteční domácí utkání s Pelhřimovem mělo od začátku jasného pána a na konto táborské družiny přibylo třetí dvouciferné vítězství v aktuální sezoně.

HC Tábor - L. Medvědi Pelhřimov

18:2 (4:0, 5:2, 9:0)

Pátek, 24.11.2023 19:15 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 1. Suchan (Šimák, Fencl), 8. Němeček (Ondřej, Klíma), 15. Lang (Vrba, Němeček), 17. Rottenberg (Klíma, Sochůrek), 21. Fencl (Šimák, Suchan), 25. Vrba (Šimák, Gajdolín), 25. Kupka (Říha), 32. Gajdolín (Šimák, Bouška), 37. Suchan (Lang, Němeček), 43. Mohyla (Sochůrek), 45. Mohyla (Klíma), 49. Němeček (Bejšák), 53. Vrba (Němeček), 57. Šimák (Suchan, Ondřej), 57. Říha (Kupka), 58. Rottenberg (Sochůrek, Mohyla), 58. Vrba (Němeček, Ondřej), 60. Bejšák (Kupka, Říha) - 24. Mojžíš, 39. Mojžíš.

Rozhodčí: Ondřej - Hřídel, Vyhnánek.   Vyloučení: 5:5   Využití: 2:0   Góly v oslabení: 1:1   Diváci: 60

HC TÁBOR: Šrámek (Ostrý) – Ondřej, Klíma, Gajdolín, Bouška, Anděl, Bejšák, Prokop – Suchan, Šimák, Fencl – Špánek, Říha, Kupka – Rottenberg, Mohyla, Sochůrek – Vrba, Němeček, Lang.

L. MEDVĚDI PELHŘIMOV: Beran (Jirák) — Pauk, Buzek, Žatečka, Kain, Nedorost, Hájek — Mojžíš, Pospíšil, Procházka, Zukal, Růžička, Lagron, Soukup, Hlava.

HC Rytíři Vlašim - HC Tábor

3:9 (0:1, 1:5, 2:3)

Neděle, 26.11.2023 17:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 25. Zelingr (Pessr, Slosiarik), 45. Zelingr (Kořánek, Pessr), 55. Švancar (Matoušek) - 19. Špánek (Kupka, Říha), 21. Suchan (Fencl, Šimák), 24. Suchan (Šimák, Fencl), 27. Šimák (Suchan, Fencl), 36. Fencl (Suchan, Ondřej), 36. Špánek (Kupka), 46. Němeček (Lang), 54. Suchan, 60. Kupka (Špánek, Bouška).

Rozhodčí: Jelínek - Košata, Noga   Vyloučení: 6:5   Využití: 2:1   Góly v oslabení: 0:1   Diváci: 35

HC RYTÍŘI VLAŠIM: Dvořáková (Škvor) – Bím, Švancar, Dvořák, Holan, Stolař, Zelingr, Matoušek, Kořánek – Pessr, Holejšovský, Pessr, Slosiarik, Vávra, Matějovič, Pejša, Dýcková.

HC TÁBOR: Ostrý (Šrámek) – Ondřej, Gajdolín, Bouška, Anděl, Bejšák, Prokop – Suchan, Šimák, Fencl – Špánek, Říha, Kupka – Rottenberg, Mohyla, Sochůrek – Vrba, Němeček, Lang.


ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor – po utkání s Pelhřimovem: „Na pátečním utkání není v podstatě co hodnotit. Od začátku jsme ho měli jednoznačně ve své režii, a to ještě soupeře v první třetině výrazně držel brankář. Těší mě, že kluci přistoupili i k takovému zápasu vcelku svědomitě a hráli až do konce.“ Po utkání ve Vlašimi: „V neděli jsme museli vyvinout daleko větší úsilí. Vlašim mě překvapila dobrou hrou i organizací hry, navíc její hráči byli důrazní a brusliví. Zápas nás tak prověřil i směrem do obrany, což je samozřejmě jen dobře. S víkendem můžeme
být spokojeni.“       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality