Hráči třetí třídy sbírali další hokejové ostruhy i chválu v Českých Budějovicích

29.11.2023 16:51, autor: Pavel Šácha

Táborští „třeťáci“ se o uplynulém víkendu vypravili k mistrovskému dvojutkání do Českých Budějovic. V Hokejovém Pouzar Centru změřili síly s domácím Mad Bullem a týmem Slavoje Český Krumlov.

Bližší pohled na vystoupení táborských nadějí přinesl vedoucí týmu 3. třídy HC Tábor Martin Tůma. „V našem týmu zatím neřádí žádné virózy, a tak jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě.
Už jsme si pomalu zvykli na vlažnější vstup do prvního zápasu,
a to se ukázalo i nyní. Od druhé třetiny jsme ale zlepšili pohyb
a začali se víc tlačit do branky. S koncem druhého zápasu už se
na nás ale přece jen začala podepisovat drobná únava, a to díky tempu, ve kterém se oba zápasy hrály. Výsledky zápasů se v této kategorii oficiálně nevedou, ale podle počítání rodičů se nám i přes vyrovnaný průběh povedlo oba duely na obou stranách vyhrát. Z chyb se ponaučíme a těšíme se na další zápasy,“ prohlásil Martin Tůma.

                             

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality