Hráči třetí třídy sbírali další hokejové ostruhy i chválu v Českých Budějovicích

29.11.2023 16:51, autor: Pavel Šácha

Táborští „třeťáci“ se o uplynulém víkendu vypravili k mistrovskému dvojutkání do Českých Budějovic. V Hokejovém Pouzar Centru změřili síly s domácím Mad Bullem a týmem Slavoje Český Krumlov.

Bližší pohled na vystoupení táborských nadějí přinesl vedoucí týmu 3. třídy HC Tábor Martin Tůma. „V našem týmu zatím neřádí žádné virózy, a tak jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě.
Už jsme si pomalu zvykli na vlažnější vstup do prvního zápasu,
a to se ukázalo i nyní. Od druhé třetiny jsme ale zlepšili pohyb
a začali se víc tlačit do branky. S koncem druhého zápasu už se
na nás ale přece jen začala podepisovat drobná únava, a to díky tempu, ve kterém se oba zápasy hrály. Výsledky zápasů se v této kategorii oficiálně nevedou, ale podle počítání rodičů se nám i přes vyrovnaný průběh povedlo oba duely na obou stranách vyhrát. Z chyb se ponaučíme a těšíme se na další zápasy,“ prohlásil Martin Tůma.

                             

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality