DOROST B: Soběslavský záložní výběr HCT českobudějovičtí soupeři nepotrápili

11.12.2023 16:03, autor: Pavel Šácha

Dorostenecké B-mužstvo s domovským ledem v Soběslavi má v regionální lize zdárně za sebou dvě konfrontace s českobudějovickým hokejem. V sobotu před zraky domácích diváků si jeho hráči bez výraznějších starostí poradili s celkem DDM. O den později si přivezli tři body z Pouzar centra, kde má své útočiště klub Mad Bull. Také nedělní duel měl z pohledu favorita poměrně bezproblémový průběh; cesta ke třem gólům se domácím otevřela až za stavu 0:5 v posledních pěti minutách, které už hosté k nespokojenosti trenérů prozívali. Kalendářní rok 2023 uzavře B-tým nedělním domácím střetnutím s beznadějně poslední Telčí (ZS Soběslav, 11.40).

HC TÁBOR B – DDM ČESKÉ BUDĚJOVICE 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)

Branky: 5. Hanzal, 10. Podzimek (Tuček), 15. Hanzal (Sedláček, Vinš), 24. Sedláček (Hanzal),  29. Prokeš (Máca, Botka), 34. Sedláček (Šrubař), 50. Prokeš (Botka, Tuček), 56. Podzimek (Botka, Prokeš), 60. Sedláček (Čančura, Hanzal) – 9. Konzal (Rottner). Rozhodčí: Ondřej – Vyhnánek, Pěček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváků: 77.
HC Tábor B: Čermák (Křiklán) – Růžička, Čančura, Máca, Šrubař, Prokeš, Slavík, Céza – Pysanczyn, Hanzal, Podzimek, Tuček, Skoumal, Sedláček, Květoň, Vinš, Botka.

MAD BULL – HC TÁBOR B 3:5 (0:2, 0:2, 3:1)

Branky: 52. Král, 55. Růžička (Mižura, Kouba), 60. Král (Mižura, Růžička) – 6. Bušta (Hanzal, Botka), 13. Podzimek (Kostka), 24. Botka (Podzimek), 40. Hanzal (Šrubař, Bušta), 49. Tuček (Prokeš, Slavík). Rozhodčí: Macháček, Šrámek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváků: 77.
HC Tábor B: Spálenka (Křiklán) – Kostka, Čančura, Šrubař, Pavlečka, Kachlík, Slavík, Prokeš, Céza – Hanzal, Botka, Tuček, Podzimek, Švadlena, Sedláček, Květoň, Vinš, Bušta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality