Čtvrťáci zapečetili svůj letošní program dvěma duely v Českých Budějovicích

26.12.2023 22:41, autor: Pavel Šácha

Hráči 4. třídy HC Tábor si stejně jako další kluboví reprezentanti užívají sváteční pohodu a volné chvíle se svými blízkými. Jejich zatím poslední zápasové vystoupení je zavedlo do Českých Budějovic, kde v rámci své soutěže změřili síly s domácím Motorem a sehráli i domluvený přípravný duel s veselskou Lokomotivou.

Čtvrťáci zapečetili svůj letošní program dvěma duely v Českých Budějovicích


Účinkování malých kohoutů u Vltavy zhodnotil vedoucí týmu Pavel Jankovský. „Do zápasu s Motorem vstoupili kluci velmi aktivně. V první třetině soupeře v podstatě k ničemu nepustili a vytvořili si poměrně velké množství šancí, ty ale málokdy proměnili, protože brankář domácích chytal velice dobře. Druhá část byla vyrovnaná a hrál se 'hurá' hokej nahoru, dolů. Poslední třetina byla v podání našeho týmu mnohem lepší a kluci na ledě navázali na tu první. I když se výsledky nesmí evidovat, bylo jasné, kdo vyhrál, jelikož si to děti počítají. Naším druhým soupeřem měl být Česky Krumlov, který se však ještě před začátkem ze soutěže odhlásil. Proto trenéři domluvili přípravné utkání s jiným týmem, a to s Veselím nad Lužnicí. Do tohoto zápasu jsme znovu vstoupili velice  aktivně a drželi tempo po celou první třetinu. Ve druhé třetině jsme tahali za kratší konec, nejspíše vinou únavy, protože jsme na rozdíl od soupeře hráli už druhé utkání. V té třetí ale kluci zmobilizovali poslední síly a herně se soupeři vyrovnali. Za předvedené výkony je potřeba tým pochválit, ale stále máme na čem pracovat.“

Další konfrontaci podstoupí tým 4. třídy HC Tábor v neděli 7. ledna, kdy nastoupí u Vajgaru proti jindřichohradeckým Střelcům, a právě proti Lokomotivě Veselí nad Lužnicí.

    

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality