Pojď hrát hokej! Táborská kohoutí rodina přivítala nové kamarády

22.01.2024 15:09, autor: Pavel Šácha

Přestože nedělní lednová rána svádějí spíše k lenošení, na zimním stadionu v Táboře bylo právě v neděli 21. ledna mimořádně živo. K tradiční početné partě aktérů klubové Školičky bruslení se připojilo i 11 nových zájemců o lední hokej, které zlákala celorepubliková výzva Pojď hrát hokej.

Pojď hrát hokej! Táborská kohoutí rodina přivítala nové kamarády


Potencionální mladé hokejisty s jejich rodiči přivítali  na stadionu manažer mládeže HC Tábor Jaroslav Drda s trenérem Janem Boháčem a poskytli jim základní informace o ledním hokeji, jeho zázemí, potřebách i radostech, které dětem přináší. Jen o chvíli později vstoupili na ledovou plochu Jágr, Pastrňák, Hertl, Nečas, a další Jágr, další Pastrňák… První krůčky dost možná dlouhé budoucí kariéry učinili malí nováčci v dresech s kohoutem na hrudi a jmenovkami a čísly našich nejslavnějších hokejistů. Na ledě strávili zhruba hodinku vyplněnou zábavnými bruslařskými úkoly a hrami, a jistě po očku sledovali dění na druhé straně ledové plochy. Tam právě pilovali bruslařské dovednosti možná jejich budoucí kamarádi ze Školičky bruslení, která je hlavní líhní pro nejmladší klubové výběry. Postupem času se obě skupiny i propojily a na ledě začal více než padesátihlavý rej.

 „Škola bruslení nám potrvá ještě zhruba dva měsíce. Věřím, že se do ní nově příchozí děti zapojí a v blízké budoucnosti se stanou součástí naší hokejové rodiny,“ poznamenal trenér klubové mládeže Jan Boháč coby hlavní muž táborského dílu projektu Pojď hrát hokej. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám dnes pomáhali, a díky kterým mohly děti strávit na stadionu příjemné ráno,“ doplnil.
Prohlédněte si přiloženou bohatou fotogalerii z nedělního dopoledne.       

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality