Hráči 4. třídy se v lednu nenudili. Program soutěže si zpestřili turnajem v Plané

30.01.2024 12:53, autor: Pavel Šácha

S příchodem nového kalendářního roku rozhodně nelenila ani parta ze 4. třídy HC Tábor. Ze svého mistrovského programu odkrojila dva turnaje a sezonu si okořenila také účastí na výborně obsazeném turnaji v rámci akce Winter Hockey Days v Plané nad Lužnicí.

Hráči 4. třídy se v lednu nenudili. Program soutěže si zpestřili turnajem v Plané


O prvním ryzím víkendu nového roku se čtvrťáci vypravili k utkáním do Jindřichova Hradce. Podle slov trenérů se jejich týmu oba zápasy s domácími Střelci a veselskou Lokomotivou herně povedly a za výkon, který u Vajgaru předvedl, si od nich vysloužil pochvalu.

O dva týdny později cestoval celek 4. třídy k dalšímu soutěžnímu turnaji do českobudějovického Hokejového centra Pouzar. Jeho termín kolidoval právě s kláním v Plané nad Lužnicí, a tak do zápasů s domácím Mad Bull a Milevskem vyrukovala velmi omlazená sestava. Na ledě se vzhledem k tomu projevila lepší taktická vyzrálost a technické schopnosti hráčů soupeře, ale to, co Táborští v tomto směru postrádali, vynahrazovali pohybem a ohromným nasazením.
 „Moc si cením toho, že se kluci nezalekli a makali, i když by výsledkově na soupeře nestačili,“ prohlásil po turnaji trenér malých kohoutů Radek Pechánek. „Kluci nechali na ledě všechno a s předvedenými výkony musíme být spokojeni. Pochvalu si zaslouží brankář Filip Erwerth, který na straně A předvedl super výkon, a také Damián Žilinčík
s Matiasem Tůmou. Oba jsou ročníky 2016 a na B straně bojovali proti klukům o dva roky starším, ale rozhodně se neztratili a patřili k tahounům mužstva,“ dodal táborský kouč.

Winter Hockey Days v Plané       

Zmíněný turnaj v Plané nad Lužnicí se stal pro táborské hráče ročníku 2014 velkým zážitkem. Jednotlivá střetnutí provázely světelné a ohnivé efekty a nechyběly ani dovednostní soutěže. V samotném turnaji se vedle týmu HC Tábor představilo 11 mužstev z celé republiky. Jeho systém rozdělil dvanáct účastníků do dvou základních skupin po šesti týmech. Zápasy se hrály na 3x12 minut s automatickým střídáním po minutě a každá třetina byla bodována zvlášť jako samostatné utkání. Navrch pak následovala série pěti nájezdů, takže v každém střetnutí bylo ve hře 8 bodů.

Táborský celek se ve své skupině potkal s mužstvy Slavie Praha, Karlových Varů, Českých Budějovic, Břeclavi a Hvězdy Praha a obsadil v ní 5. příčku. V záapse o konečné umístění narazili kohouti na soupeře z Vítkovic, který byl nad jejich síly, a tak v konečném účtování turnaje obsadili 10. místo. Ve finálovém střetnutí se potkala obě pražská „S“ a vítěznou trofej nakonec uložili do své klubové pokladnice naděje Sparty.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality