ŽÁCI: Šesťáci přišli venku dvakrát zkrátka, nejmladší výběr zachránil doma bod

13.02.2024 02:14, autor: Pavel Šácha

6. třída

Zatímco starší žákovské výběry ve svých soutěžích nedobrovolně odpočívaly a měly svá utkání odložená, na šesťáky čekala dvojitá porce nadstavbových zápasů, a také dvojí porce zklamání. V sobotu nezvládli duel v budějovickém hokejovém Centru Pouzar a tamnímu týmu Mad Bull darovali první nadstavbové vítězství, navíc ve dvouciferné podobě. Ve čtvrtek 15. února si oba soupeři v krajském městě svůj duel zopakují. O den později se svěřenci kouče Vladimíra Pešiny vypravili do Prahy a v zápase s domácí Slavií měli dlouho našlápnuto k vítězství. Poté ale nezvládli začátek závěrečného dějství, nechali soupeře vyrovnat, a nakonec mu bez následné reakce povolili i rozdílový pátý gól znamenající porážku.  

MAD BULL – HC TÁBOR 10:4 (5:2, 3:2, 2:0)

Branky: 7. Kodl, 11. Nedorost (Bartizal), 13. Nedorost (Kodl), 19. Krakowitzerová (Bartizal), 20. Homan (Krakowitzerová), 25. Stašek (Juhas), 27. Krakowitzerová, 38. Krakowitzerová, 60. Krakowitzerová, 60. Stašek (Krakowitzerová) – 16. Babinský (Pešina), 19. Zákostelecký (Dimitrov, Ošmyk), 21. Pešina (Babinský, Kočí), 36. Pešina (Babinský). Rozhodčí: Macháček – Knor. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváků: 55.
Složení táborského týmu: Mareš, Kačena – Vaněk, Slaba, Mládek, Raszka, Soldát, Komínek, Trojáček, Ošmyk, Pešina, Babinský, Kočí, Zákostelecký, Slunečko, Dimitrov, Vítů.

SLAVIA PRAHA – HC TÁBOR 5:4 (0:2, 2:2, 3:0)

Branky: 21. Hartl (Skořepa, Vandík), 36. Skořepa (Šturc, Vandík), 42. Kovalík, 42. Hartl, 46. Skořepa (Vandík) – 12. Vaněk (Ošmyk, Zákostelecký), 16. Pešina (Babinský, Komínek), 30. Babinský (Kočí), 40. Pešina (Babinský, Soldát). Rozhodčí: Marek Sitarčík, Miroslav Sitarčík. Vyloučení: 8:5 – navíc Hrubý (Slavia) 5+OK. Využití: 0:2. Diváků: 47.
Složení táborského týmu: Mareš (Kačena) – Dimitrova, Mládek, Vaněk, Zákostelecký, Dimitrov, Komínek, Ošmyk, Pešina, Babinský, Kočí, Raszka, Slunečko, Schwarz, Vítů, Soldát.

5. třída

Opačný průběh než o rok starší výběr prožili v sobotním domácím střetnutí reprezentanti nejmladšího žákovského výběru HC Tábor. Ještě necelé tři minuty před koncem prohrávali doma s Pískem 1:3, závěr střetnutí jim ale vyšel znamenitě a odměnou se jim stal čtvrtý sezonní zisk.    

HC TÁBOR – IHC KRÁLOVÉ PÍSEK 4:4 (1:2, 0:1, 3:1)

Branky: 16. Mašek (Novotný), 45. Drtina (Novotný, Kubašta), 58. Schwarz (Kubašta), 59. Drtina (Schwarz) – 14. Horák, 14. Pekař (Horák), 37. Horák (Pekař), 50. Němeček. Rozhodčí: Votápek - Lutovský. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0, Diváků: 50. 
Složení táborského týmu: Michálek – Ryšavý, Vondráková, Kříž, Lhota, Susková – Koudelka, Kubašta, Mašek, Schwarz, Balvín, Novotný, Drtina, Šenkýř, Čech.  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality