FANTAZIE! Po dorostu udrželi extraligu pro Tábor také bojovníci z deváté třídy

03.03.2024 21:53, autor: Pavel Šácha

Po zapečetění nedělního programu mládežnických hokejových soutěží vytryskl u Jordánu nový gejzír nadšení a euforie. Důvod? Táborská 9. třída už má s jistotou v kapse záchranu nejvyšší tuzemské soutěže pro příští soutěžní ročník!

FANTAZIE! Po dorostu udrželi extraligu pro Tábor také bojovníci z deváté třídy


Svěřenci kouče Rostislava Kadlece a jeho asistenta Davida Šťastného sice v sobotu prohráli na ledě pražské Sparty hladce 0:6, ale o dva dny dříve skvěle zvládli veledůležitou bitvu v Litvínově, odkud si přivezli euforické vítězství 3:2. Devítibodový zisk z nadstavbových bojů jim nakonec s předstihem stačil na stvrzení extraligové příslušnosti. Definitivně tomuto vytouženému úspěchu požehnaly nedělní porážky předposledního Litvínova na ledě Pilsen Wolves (4:2 pro domácí) a posledního Kladna v Salcburku (6:4), po kterých už kohouti nemohou klesnout z aktuálního 4. místa své nadstavbové skupiny.

Hráčům a hráčce 9. třídy HC Tábor, realizačnímu týmu i všem dalším podporovatelům tohoto výběru k extraligové záchraně srdečně blahopřejeme!            

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality