DOROST: Zápasy na Moravě zrcadlily předchozí euforii. Byly z toho dvě porážky

04.03.2024 22:42, autor: Pavel Šácha

Táborští mladíci se o uplynulém víkendu potýkali na Moravě s opojnou kocovinou. S dosaženým vytouženým úspěchem – jistotou zachování extraligové příslušnosti – oslabila jejich koncentrace na hru i motivace a vzešly z toho dvě hladké porážky ve Zlíně a v Brně na Kometě.

DOROST: Zápasy na Moravě zrcadlily předchozí euforii. Byly z toho dvě porážky

Berani Zlín - HC Tábor

9:2 (2:0, 5:1, 2:1)

Pátek, 1.3.2024 18:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 9. Mikel (Pečner), 15. Venený (Pluskal), 27. Holba (Venený, J. Kubečka), 27. Matula (Doležal), 30. Kočica (Kos, Pečner), 33. Kos (Holba, Mikel), 39. Holba (Kos, Pečner), 43. Nesrsta (V. Pravda, Kočica), 57. Venený (Pluskal) - 33. Strachota (Bartuška), 53. Slívko (Pufr, Suchan).

Rozhodčí: Gebauer - Voznička, Frais.   Vyloučení: 7:5   Využití: 2:1   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 46:22   Diváci: 123

BERANI ZLÍN: Šimšálek (Ševců) – Sedláček, Mikel, Schmied, Kubečka, Uřičář, Mořkovský – Doležal, Nesrsta, Kočica – Venený, Pluskal, Kos – Matula, Holba, Pravda – Pečner.

HC TÁBOR: Neduchal (Spálenka) – Céza, Pufr, Mohyla, Mašek, Lomoz, Šťastný, Ryšavý – Suchan, Bartuška, Pánek – Svoboda, Bušta, Šustík – Strachota, Slívko, Slabý.

Kometa Brno - HC Tábor

6:2 (4:1, 2:1, 0:0)

Sobota, 2.3.2024 12:30 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 7. Šebela (Brabenec), 9. Šebela (Mátl), 12. Štulo, 18. Čajka (Stibůrek), 25. Šulla (Vyhlídal, Štulo), 27. Daněk (Šulla, Mátl) - 8. Suchan (Pánek, Svoboda), 34. Suchan (Svoboda, Pánek).

Rozhodčí: Karpíšek - Husák, Zábršová.   Vyloučení: 7:4   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 51:24  

KOMETA BRNO: Král (Hradil) – Polák, Vyhlídal, Panasenko, Mátl, Krämer, Veselý, Beroun – Šulla, Daněk, Štulo – Šebela, Brabenec, Kerbler – Prchal, Stibůrek, Čajka.

HC TÁBOR: Spálenka (34.–35. Neduchal) – Céza, Šťastný, Mohyla, Pufr, Ryšavý, Lomoz – Bartuška, Slívko, Strachota – Suchan, S. Pánek, Svoboda – Šustík, Bušta, Slabý.


MILAN DANČIŠIN, trenér dorostu HC Tábor:
„Po úterním úspěchu a záchranou soutěže nejen hráči, ale také realizační tým přistoupili k oběma utkáním na Moravě laxně. Ani v jednom z nich se nám nepodařilo zachytit začátek a od toho se pak všechno odvíjelo. Spokojeni můžeme být pouze s třetí třetinou zápasu na Kometě, kdy jsme hráli tak, jako v celé sezoně, tedy rychlý a kombinační hokej. Pravdou je, že výše výsledků je možná krutá. Vyzkoušeli jsme si některé hráče včetně brankářů, kteří s v dosavadním průběhu sezony tolik do zápasů nedostávali.“    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality