JUNIOŘI: Táborští načepovali Rokycanům dvanáctku. Jak hodnotí víkend trenér?

05.03.2024 14:49, autor: Pavel Šácha

V pátek svedli nelítostnou bitvu s dvoubodovým koncem na maličkém kluzišti pražské Kobry, v neděli si užili pohodový domácí dýchánek s mužstvem Rokycan. V kombinaci s jejich dvoucifernou výhrou je potěšil výsledek z Kolína, kde jejich pražský pronásledovatel ztratil další bod a aktuálně ztrácí na vedoucí kohouty tři body.

JUNIOŘI: Táborští načepovali Rokycanům dvanáctku. Jak hodnotí víkend trenér?

HC Kobra Praha - HC Tábor

2:3sn (1:0, 1:1, 0:1)

Pátek, 1.3.2024 18:45 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 19. Palaščák (Cibulka, Seidler), 35. Leinweber (Smrž, Palaščák) - 40. Němeček (Suchan, Gajdolín), 50. Šimák (Gajdolín, Suchan), rozh. nájezd Němeček.

Rozhodčí: Výborný - Höger, Tichý.   Vyloučení: 3:8 - navíc Šindelář (Tábor) 5+OK   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 0:1   Diváci: 79

HC KOBRA PRAHA: Simon (Kokhanin) — Jáchim, Shaklein, Cibulka, Stanko, Seidler, Wolf — Halfar, Leinweber, Smrž, Rejna, Jindrák, Kulinič, Zeithaml, Fáber, Palaščák, Kovář, Holec.

HC TÁBOR: Pulda (Šrámek) - Ondřej, Klíma, Gajdolín, Mrázek, Bouška, Šťastný, Bejšák - Suchan, Šimák, Němeček, Pospíchal, Vlček, Šindelář, Špánek, Říha, Kupka, Lang, Fencl, Mohyla.

HC Tábor - HC Rokycany

12:0 (5:0, 5:0, 2:0)

Neděle, 3.3.2024 17:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 2. Špánek (Fencl), 2. Pospíchal (Vlček), 5. Bouška (Němeček), 8. Šimák (Suchan, Němeček), 10. Klíma (Šimák, Šťastný), 21. Šimák (Němeček), 25. Šimák (Bouška), 30. Špánek (Bejšák, Šrámek), 31. Vlček (Šindelář), 34. Šindelář (Pospíchal, Bouška), 48. Klíma (Vlček, Pospíchal), 51. Špánek (Fencl).

Rozhodčí: Hamr - Hlaváč, Hron.   Vyloučení: 2:1   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 70

HC TÁBOR: Šrámek (Ostrý) — Ondřej, Klíma, Bejšák, Bouška, Gajdolín, Mrázek, Šťastný - Sucha, Šimák, Němeček - Špánek, Kupka, Říha - Vlček, Pospíchal, Šindelář - Lang, Mohyla, Prokop.

HC ROKYCANY: Karbulka (Přibík) — Křepela, Mojžíšek, Turek, Carda, Fríd — Krajči, Němeček, Kačena, Krátký, Dvořák, Bulka, Popp.


ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor:
„Mnohem náročnější z obou zápasů byl pochopitelně ten páteční na Kobře. Dobře jsme věděli, že soupeř má svoje kvality a na jeho malém hřišti to pro nás nikdy nebylo jednoduché. V týdnu jsme si hru na menším prostoru zkoušeli, ale přesto jsme s tím měli v první třetině problémy a byli jsme překvapení, jak rychle se hra otáčela. Myslím si ale, že jsme si na to postupem času zvykli a od druhé třetiny už to pro nás bylo daleko více hratelné a přebírali jsme iniciativu. Ve třetí třetině už jsme domácí jasně přehrávali a po vyrovnání na 2:2 visel ve vzduchu třetí gól, v závěru nás ale bohužel přibrzdilo pětiminutové vyloučení. I dva body samozřejmě bereme. Moc nás těší, že za to kluci vzali a dokázali zápas otočit ze stavu 0:2.  Patří jim za to velký dík. Doma proti Rokycanům to pochopitelně bylo úplně jiné utkání. Do desáté minuty jsme vedli 5:0 a za tohoto vývoje postupně naše hra trošku uvadala. Snažili jsme se sice celý rok pracovat na tom, aby se to nedělo, ale na druhé straně je to trochu pochopitelné. Motivovat hráče k maximálnímu úsilí je v takových případech těžké, ale i tentokrát jsme vždycky přidali a dovedli zápas k výraznému výsledku. Devízou je rozhodně nula vzadu.“            

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality