ŽÁCI: Osmáci ve třetí třetině šokovali Veselí, desítkou potěšila diváky i 6. třída

11.03.2024 17:57, autor: Pavel Šácha

8. třída

Ještě ve 42. minutě prohrávali kohouti v gólové přetahované o gól, a nikdo na stadionu nemohl tušit, jak velkolepou třetí třetinu odehrají. Svým hostitelům uštědřili šest gólových direktů a dovedli zápas k vítězství, navíc ve dvouciferném balení. 

LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ – HC TÁBOR 5:10 (2:1, 3:3, 0:6)

Branky: 11. Volf (Malecha), 15. Volf (Vrba, Pinc), 23. Volf, 27. Krčil (Klimeš), 32. Malecha (Pinc, Volf) – 3. Vobořil (Kahoun), 23. Vondrák (Dohnal), 27. Hák (Dohnal, Jaeger), 31. Hák, 42. Vobořil (Lévai, Kahoun), 47. Kahoun (Dohnal), 52. Dohnal (Hák), 54. Dohnal, 55. Kahoun (Hrehor), 59. Hák. Rozhodčí: Macháček – Koutenský, Květoň. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:2. Diváků: 21.
Složení táborského týmu: Plášil (Vošta) – Sosnovec, Hrehor, Jaeger, Lévai, Novák, Keltner – Trnka, Bartáček, Dohnal, Vondrák, Kahoun, Vobořil, Hák.

7. třída

Příležitost přiblížit se šesté příčce svého víkendového soupeře táborští mladíci nechali ležet ladem. Ve druhé polovině první části nabrali dvougólové manko a v dalším průběhu střetnutí už se k Lokomotivě nedotáhli.

HC TÁBOR – LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 33. Vítovec (Ručka), 47. Svoboda (Vítovec) – 13. Zahradník (Štětka), 19. Beránek (Pinc), 27. Zikmund (Pinc), 48. Zahradník (Beránek), 52. Beránek (Zahradník). Rozhodčí: Eremiáš – Hlaváč, Lutovský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváků: 33.
Složení táborského týmu: Janovský (Kašpar) – Šefčíková, Miadok, Ručka, Kubašta, Janovská, Fabišík – Schwarz, Pejša, Vítovec, Rezek, Přitasil, Dušek, Fris, Svoboda.

6. třída

Táborské mužstvo splnilo na domácím ledě roli papírového favorita. Dopomohl mu k tomu především výtečný závěr úvodní části hry, kdy dvěma góly v posledních dvou minutách unikli českobudějovickému soupeři na rozdíl tří branek. Populární „desítku“ ustanovil Václav Soldát pouhých sedm sekund před závěrečnou sirénou.

HC TÁBOR – MAD BULL 10:5 (3:0, 4:2, 3:3)

Branky: 9. Pešina (Babinský), 19. Ošmyk (Paleček, Zákostelecký), 20. Pešina (Babinský, Mládek), 31. Mládek, 32. Pešina (Babinský), 35. Pešina (Babinský), 40. Soldát, 44. Babinský (Pešina), 56. Paleček, 60. Soldát – 29. Turek (Stašek, Kodl), 39. Homan, 48. Kodl, 51. Nedorost (Kodl), 55. Kodl (Stašek). Rozhodčí: Eremiáš – Hlaváč. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváků: 30.
Složení táborského týmu: Kačena (Mareš) – Dimitrova, Vaněk, Slaba, Mládek – Raszka, Dimitrov, Komínek, Ošmyk, Pešina, Babinský, Kočí, Paleček, Zákostelecký, Slunečko, Vítů, Soldát.

5. třída

Nejmladší žákovský tým HC Tábor držel na ledě milevského favorita až do 10. minuty bezbrankový stav, pak už se ale pytel s milevskými góly protrhl a do statistiky zápasu se jich vysypalo celkem sedmnáct. Naopak táborská družina se po byť jen čestném úspěchu natahovala marně.

HC MILEVSKO 1934 – HC TÁBOR 17:0 (5:0, 5:0, 7:0)

Branky: 10. Votruba, 12. Stejskal (Veselá), 12. Král (Šoule), 14. Votruba (Šimeček), 15. Votruba (Podrabská), 24. Šimeček (Votruba), 26. Šimeček (Stejskal), 31. Stejskal (Janouch), 35. Veselá (Stejskal), 36. Šoule (Šimeček), 41. Šimeček, 45. Veselá (Podrabská), 52. Votruba (Veselá), 54. Votruba (Bejšáková), 56. Stejskal (Votruba), 56. Votruba, 58. Stejskal. Rozhodčí: Robin Mohyla – Roman Mohyla. Vyloučení: 2:5. Využití: 4:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 55.
Složení táborského týmu: Michálek (Balvín) – Ryšavý, Vondráková, Kříž, Susková – Samec, Kubašta, Schwarz, Novotný, Drtina, Šenkýř, Melich.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality