ŽÁCI: Osmáci ve třetí třetině šokovali Veselí, desítkou potěšila diváky i 6. třída

11.03.2024 17:57, autor: Pavel Šácha

8. třída

Ještě ve 42. minutě prohrávali kohouti v gólové přetahované o gól, a nikdo na stadionu nemohl tušit, jak velkolepou třetí třetinu odehrají. Svým hostitelům uštědřili šest gólových direktů a dovedli zápas k vítězství, navíc ve dvouciferném balení.

LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ – HC TÁBOR 5:10 (2:1, 3:3, 0:6)

Branky: 11. Volf (Malecha), 15. Volf (Vrba, Pinc), 23. Volf, 27. Krčil (Klimeš), 32. Malecha (Pinc, Volf) – 3. Vobořil (Kahoun), 23. Vondrák (Dohnal), 27. Hák (Dohnal, Jaeger), 31. Hák, 42. Vobořil (Lévai, Kahoun), 47. Kahoun (Dohnal), 52. Dohnal (Hák), 54. Dohnal, 55. Kahoun (Hrehor), 59. Hák. Rozhodčí: Macháček – Koutenský, Květoň. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:2. Diváků: 21.
Složení táborského týmu: Plášil (Vošta) – Sosnovec, Hrehor, Jaeger, Lévai, Novák, Keltner – Trnka, Bartáček, Dohnal, Vondrák, Kahoun, Vobořil, Hák.

7. třída

Příležitost přiblížit se šesté příčce svého víkendového soupeře táborští mladíci nechali ležet ladem. Ve druhé polovině první části nabrali dvougólové manko a v dalším průběhu střetnutí už se k Lokomotivě nedotáhli.

HC TÁBOR – LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 33. Vítovec (Ručka), 47. Svoboda (Vítovec) – 13. Zahradník (Štětka), 19. Beránek (Pinc), 27. Zikmund (Pinc), 48. Zahradník (Beránek), 52. Beránek (Zahradník). Rozhodčí: Eremiáš – Hlaváč, Lutovský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváků: 33.
Složení táborského týmu: Janovský (Kašpar) – Šefčíková, Miadok, Ručka, Kubašta, Janovská, Fabišík – Schwarz, Pejša, Vítovec, Rezek, Přitasil, Dušek, Fris, Svoboda.

6. třída

Táborské mužstvo splnilo na domácím ledě roli papírového favorita. Dopomohl mu k tomu především výtečný závěr úvodní části hry, kdy dvěma góly v posledních dvou minutách unikli českobudějovickému soupeři na rozdíl tří branek. Populární „desítku“ ustanovil Václav Soldát pouhých sedm sekund před závěrečnou sirénou.

HC TÁBOR – MAD BULL 10:5 (3:0, 4:2, 3:3)

Branky: 9. Pešina (Babinský), 19. Ošmyk (Paleček, Zákostelecký), 20. Pešina (Babinský, Mládek), 31. Mládek, 32. Pešina (Babinský), 35. Pešina (Babinský), 40. Soldát, 44. Babinský (Pešina), 56. Paleček, 60. Soldát – 29. Turek (Stašek, Kodl), 39. Homan, 48. Kodl, 51. Nedorost (Kodl), 55. Kodl (Stašek). Rozhodčí: Eremiáš – Hlaváč. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváků: 30.
Složení táborského týmu: Kačena (Mareš) – Dimitrova, Vaněk, Slaba, Mládek – Raszka, Dimitrov, Komínek, Ošmyk, Pešina, Babinský, Kočí, Paleček, Zákostelecký, Slunečko, Vítů, Soldát.

5. třída

Nejmladší žákovský tým HC Tábor držel na ledě milevského favorita až do 10. minuty bezbrankový stav, pak už se ale pytel s milevskými góly protrhl a do statistiky zápasu se jich vysypalo celkem sedmnáct. Naopak táborská družina se po byť jen čestném úspěchu natahovala marně.

HC MILEVSKO 1934 – HC TÁBOR 17:0 (5:0, 5:0, 7:0)

Branky: 10. Votruba, 12. Stejskal (Veselá), 12. Král (Šoule), 14. Votruba (Šimeček), 15. Votruba (Podrabská), 24. Šimeček (Votruba), 26. Šimeček (Stejskal), 31. Stejskal (Janouch), 35. Veselá (Stejskal), 36. Šoule (Šimeček), 41. Šimeček, 45. Veselá (Podrabská), 52. Votruba (Veselá), 54. Votruba (Bejšáková), 56. Stejskal (Votruba), 56. Votruba, 58. Stejskal. Rozhodčí: Robin Mohyla – Roman Mohyla. Vyloučení: 2:5. Využití: 4:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 55.
Složení táborského týmu: Michálek (Balvín) – Ryšavý, Vondráková, Kříž, Susková – Samec, Kubašta, Schwarz, Novotný, Drtina, Šenkýř, Melich.

• Jiří Novotný o spolupráci s Táborem

Ne 21.07. |

Sportovní manažer českobudějovického Motoru Jiří Novotný se v rozhovoru pro web www.hokej.cz rozpovídal o možné spolupráci s Táborem a zájmu jihočeského extraligisty o posun kohoutů do druhé nejvyšší soutěže.

• Táborští mladíci nadchli

St 10.07. |

Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

• Adam Čížek je v Písku

St 12.06. |

Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

• Jakub Šedivý posílil Sokolov

St 05.06. |

Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!

• HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

Ne 02.06. |

HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.