Turnaj sedmáků v rámci NHL Dne hokeje přinesl domácímu týmu bronz i zážitky

13.03.2024 10:38, autor: Pavel Šácha

Jak už jsme zmínili, součástí sobotní monstrózní akce NHL Eden hokeje v Táboře se stal také turnaj 7. Tříd. Vedle pořádajícího týmu kohoutů se u Jordánu představili mladí reprezentanti Motoru České Budějovice, Havlíčkova Brodu a plzeňské Škodovky. Právě posledně jmenovaný tým nakonec klání čtyř mužstev hraných systémem každý s každým na 2x20 minut opanoval. Druhou příčku si vydobyl celek z brodské Kotliny a bronz zůstal v držení domácích žáků. Paradoxní je, že vítězní Západočeši sice v obou třetinách (bodově ohodnocených jako samostatné duely) zdolali jak Havlíčkův Brod, tak i Tábor, ale s posledním Motorem ztratili hned tři body.

Turnaj sedmáků v rámci NHL Dne hokeje přinesl domácímu týmu bronz i zážitky


JAKUB DRDA, trenér 7. třídy HC Tábor: „První zápas s Motorem jsme zvládli velice dobře a vyhráli obě třetiny. Měli jsme sice i dost štěstí, ale náš výkon byl kvalitní. Postupně začala naše hra úřece jen uvadat a projevila se únava; máme přece jen malé mužstvo a fyzicky se s některými soupeři prostě nemůžeme přetlačovat. Ukázalo se to už v utkání s Havlíčkovým Brodem, kdy jsme první půlku prohráli, a druhá skončila 0:0.    S Plzní se stejně jako s Motorem známe ze soutěže, takže jsme věděli, co nás čeká. Zpočátku to vypadalo na vyrovnané utkání. První polovinu jsme sice prohráli 0:2, ale měli jsme tam sami nějaké příležitosti. Do druhé části jsme šli tak trochu vabank a s jasným cílem vyhrát ji a posunout se v pořadí o příčku výš, ale chytilo to úplně opačný směr. Místo toho, abychom dali nějaké góly my, tak nám to tam napadalo, a pak už jsme byli v hlavách zoufalí. Neměli jsme už ani vůli bojovat, zatímco soupeř byl na koni. Když vezmu turnaj celkově, máme ve hře spoustu dobrých věcí, ale na druhé straně i nedostatků, na kterých musíme do dalších sezon zapracovat. Musím říct, že pro kluky byl tenhle turnaj velká show a byli nadšení. Je super, že něco takového máme možnost zažít. Jen je škoda, že nezbylo na turnaj více času a nemohly se hrát plnohodnotné zápasy.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality