Třeťáci završili soutěž za hranicemi, ale zápasové dresy ještě do skříně neuloží

13.03.2024 23:33, autor: Pavel Šácha
Třeťáci završili soutěž za hranicemi, ale zápasové dresy ještě do skříně neuloží


K závěrečnému sezonnímu dvojzápasu v rámci mistrovské soutěže se táborští třeťáci vydali za hranice. V hájemství rakouského EHC Black Wings Linz se v tradiční porci čtyř zápasů (po dvou na každé straně) utkali nejen s domácím týmem, ale také s píseckými Králi. Právě jihočeskému sousedovi mladí kohouti z Tábora na obou stranách těsně podlehli, ve druhém naopak podobně těsně zdolali své rakouské hostitele.

„Oba zápasy kluci odmakali i přesto, že mají za sebou jarní prázdniny a na některých hráčích se tak únava začala podepisovat rychleji,“ ohlédl se za turnajem u Dunaje vedoucí týmu 3. Třídy HC Tábor Martin Tůma. „Za nasazení jim rozhodně patří poděkování. Ne vždy se všechno povede, ale základem je pro to udělat maximum. Závěr sezony si ještě zpestříme starty na turnajích a doufáme, že na hokejové prázdniny půjdeme s plackami na krku,“ dodal.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality