Extraligoví mladíci okořenili svou přípravu tradičním soustředěním u Lipna

22.05.2024 16:58, autor: Pavel Šácha

Příprava mladých táborských hokejistů je v plném proudu. Ti extraligoví se v minulých dnech vypravili za nesmlouvavým drilem, ale i za společnými zážitky na soustředění do Kovářova.

Extraligoví mladíci okořenili svou přípravu tradičním soustředěním u Lipna


V osvědčené destinaci na břehu lipenské nádrže pobývalo na šedesát mladých kohoutů z dorostu a 9. třídy od čtvrtka do neděle. V programu, který jim narýsovali trenéři Milan Dančišin, René Skalický, Rostislav Kadlec a David Šťastný neměla nuda ani ten nejmenší prostor. Fyzická příprava se odvíjela v blízkém i vzdálenějším okolí rodinného penzionu Kovářov. Mladé hokejisté od Jordánu svedli mimo jiné úspěšný běžecký souboj s frymburskou sjezdovkou Manka a na kolech se podívali i na vrchol Svatého Tomáše. Pouze chladná voda Lipna učinila v původních trenérských plánech drobný škrt a tradiční triatlon se omezil jen na duatlonové klání.
 „Co jsme měli v plánu, to se nám podařilo splnit. V penzionu jsme našli i letos naprosto perfektní zázemí včetně wellness a možnosti posilovny. Jeho personál nám ve všem vyšel vstříc a patří mu za to velký dík. Měli jsme skvělé podmínky pro trénink, počasí nám vcelku přálo a nemuseli jsme řešit žádný zásadnější problém. Všechno vyšlo tak, jak mělo, což je super,“ pochvaluje si trenér dorosteneckého týmu HC Tábor Milan Dančišin.      

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality