DOROST: Otevřený boj s Dynamem kohouti k úspěchu nedovedli, Jihlavu ale pokořili

27.10.2024 22:46, autor: Pavel Šácha

Hráči dorosteneckého týmu opouštějí víkendové extraligové bojiště se vztyčenou hlavou, byť si z něho odnesli jen poloviční kořist. Důležitý páteční duel s pardubickým Dynamem k potřebné výhře nedovedli a navzdory kvalitnímu výkonu se museli smířit s porážkou 0:2, která jim vzala naději na posun do elitní pětky. O necelých čtyřiadvacet hodin se táborská parta postavila proti jihlavské Dukle a po šedesáti minutách hry ji donutila k bezpodmínečné kapitulaci. Na šesté příčce tak před ní mají už pětibodový náskok.

DOROST: Otevřený boj s Dynamem kohouti k úspěchu nedovedli, Jihlavu ale pokořili

HC Tábor - Dynamo Pardubice

0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Pátek, 25.10.2024 18:15 - Dorost

 

Branky a nahrávky: - 24. Vaňha (Dubovči), 60. Sekanina (N. Novák, Ruml).

Rozhodčí: Jančí - Kučera, Kotačka.   Vyloučení: 4:2   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 30:30   Diváci: 68

HC TÁBOR: Neduchal (Kalkus) – Mohyla, Šťastný, Ryšavý, Coufal, Lomoz, Polka, Šachl – Slabý, Fleischman, Bušta – Charvát, Slívko, Nevšímal – Fabišík, Vinš, Zolnaj – Boháč.

DYNAMO PARDUBICE: Veřmiřovský (Vavřina) – Dubovči, Ruml, Hynek, Jaroš, Řehořek, Kincl – Andrejko, Novák, Drábek – Vaňha, Teml, Joska – Sekanina, Fiala, Tvrdik – Jindřichovský.

HC Tábor - HC Dukla Jihlava

5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Sobota, 26.10.2024 17:15 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 11. Vinš (Boháč, Bušta), 12. Vinš (Slabý, Šachl), 17. Charvát (Nevšímal, Mohyla), 26. Boháč (Vinš, Bušta), 46. Slabý (TS) - 7. Havlena (Tramba, Kopecký), 44. Kubín (Hrodek, Novák).

Rozhodčí: Karpíšek - Bejček, Lainka.   Vyloučení: 3:3   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 36:37   Diváci: 80

HC TÁBOR: Kalkus (Neduchal) – Mohyla, Kůstka, Ryšavý, Coufal, Lomoz, Polka, Šachl – Slabý, Fleischman, Bušta – Charvát, Slívko, Nevšímal – Fabišík, Vinš, Zolnaj – Boháč.

HC DUKLA JIHLAVA: Bican – Duben, Malena, Tramba, Pešl, Kopecký, Zmrhal – Lukáš, Lexa, Kouba – Havlena, Hrodek, Novák – Kubín, Lédl, Spaskin.


MILAN DANČIŠIN, trenér dorostu HC Tábor: „Kluci si moc dobře uvědomovali, o co se v utkání  s Pardubicemi hraje. Ukázalo se, že nás to trošku svázalo, ale na druhé straně jsme odehráli parádní zápas. O jeho výsledku se rozhodlo v podstatě až pětatřicet sekund před koncem, kdy jsme při hře bez brankáře dostali druhý gól. Své šance jsme ale určitě měli a je škoda, že jsme neprokázali v koncovce více šikovnosti a žádnou z nich neproměnili. Za takové utkání se ale rozhodně nemusíme stydět, hráčům nebylo co vytknout. V sobotu se hrálo poměrně tvrdé střetnutí. Jihlava sice dala v přesilovce jeho první gól, pak ale kluci jako když přepnuli na vyšší stupeň a hráli výborně. Utkání bylo pětapadesát minut v naší režii a zvítězili jsme naprosto zaslouženě. Klobouk dolů před všemi, jak to po pátečním těžkém a neúspěšném zápase zvládli.“

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
  • Extáborský reprezentační novic

    Út 28.01. |

    V nominaci české reprezentační sedmnáctky na únorový Turnaj pěti v Helsinkách nechybí jméno útočníka Václava Svobody. Tento šestnáctiletý forvard aktuálně působí ve finském klubu Jyväskylä, do kterého se odrazil povedeným působením v dresu táborského extraligového dorostu. Václav Svoboda si v národních barvách odbyde svou ryzí premiéru.                              

    Více...
  • Dominik Pavlát opět v národním týmu

    Po 27.01. |

    Táborský odchovanec Dominik Pavlát stojí na prahu další reprezentační epizody. Pětadvacetiletý brankář, jenž aktuálně hájí barvy finského týmu Ilves Tampere, nechybí v nominaci národního týmu pro blížící se Švédské hry. V rámci třetí zastávky série Euro Hockey Tour má šanci navázat na své dosavadní čtyři starty v reprezentačním A-týmu, z nichž hned tři byly vítězné.     

  • Senzace s táborskou stopou

    Út 21.01. |

    České hokejistky před pár dny vybojovaly zlaté medaile na univerziádě v Turíně, když ve finálové bitvě senzačně porazily Kanadu 2:1 po prodloužení. Všímavý táborský fanoušek jistě zaznamenal, že kapitánkou úspěšného národního týmu byla obránkyně Anna Kotounová, jež v mládežnických kategoriích minulosti hájila modro-bílé barvy HC Tábor a zahrála si i za ženský tým HC Mamby. Gratulujeme!

     

    Více...
  • Jan Duda se stěhuje z Ústí do Prahy

    Pá 03.01. |

    Táborský útočník Jan Duda, který v průběhu aktuální sezony odešel hostovat do týmu Ústí nad Labem, končí své působení na severu Čech a aktuální druholigový ročník dohraje v barvách pražské Kobry. 

  • Dvougólový reprezentant z Tábora

    Po 30.12. |

    Táborský útočník Štěpán Nevšímal už střílí góly v dresu národního týmu. V nedělním střetnutí Turnaje pěti v Chomutově přispěl české "šestnátce" k prestižní výhře 6:3 nad Slovenskem dvěma góly. Skvělý počin!

Starší aktuality