B-tým chce v krajské lize splatit loňský dluh a otevřít brány k play-off

04.08.2018 12:54, autor: Pavel Šácha

Vedle druhé ligy mužů, extraligy mladšího dorostu i ligových soutěží ostatních mládežnických výběrů mohou táborští hokejoví fandové i nadále navštěvovat zápasy mužské krajské ligy.

B-tým chce v krajské lize splatit loňský dluh a otevřít brány k play-off


B-mužstvo HC Tábor vyrukuje do boje s dvanácti totožnými soupeři pod vedením dosavadní trenérské dvojice Štěpán Kadilák – Petr Škulina. Za sebou má dvouměsíční tréninkové období na suchu a před sebou výzvu v podobě prolomení hranice play-off.

 Letní příprava táborského „béčka“ se dá podle slov Štěpána Kadiláka rozdělit na dvě rozdílné poloviny. „V květnu jsme byli s docházkou hráčů spokojeni a jejich přístup byl perfektní, ale v červnu už to začalo pokulhávat. Nevím, jestli to poznamenaly pracovní, studijní či jiné důvody, ale rozhodně už to nebylo podle našich představ. Je to samozřejmě škoda; tréninky jsou pro hráče, a ne pro nás trenéry,“ usmál se hořce hlavní kouč.

 Na led vstoupí hráči B-týmu v pondělí 20. srpna a scházet se budou třikrát v týdnu, což doprovodí i příprava na suchu. Koncem měsíce se do programu „béčka“ promítnou dvojzápasy s týmy Benešova a Sedlčan. „U dalšího soupeře máme ještě malý otazník. Je navíc možné, že si někteří naši kluci zahrají v utkání A-mužstva proti Yverdonu,“ poznamenal Štěpán Kadilák k zápasovému programu před startem mistrovských bojů.

 Klíčovým cílem táborské rezervy pro krajskou ligu je stejně jako v uplynulém ročníku postup do play-off. „V minulé sezoně se nám to nepovedlo. Podle mého je to dané tím, že se z kluků vytratil takový ten chtíč a zápal pro hokej. I v krajské lize by totiž měl jít do zápasu na krev, protože soutěž se v poslední době výrazně zkvalitnila,“ usuzuje trenér Kohoutů.

 Skladba týmu zůstane oevřená v podstatě až do začátku sezony. „To je opravdu těžké předjímat. Uvidíme, zda a případně kam se někteří mladí kluci dostanou na školy. Nevíme, jak to bude s hráči na rozhraní týmů A a B, tedy kdo se prosadí a kdo ne, případně kdo nám bude pomáhat,“ přemítá lodivod „béčka“ a nepředpokládá, že by mělo dojít k zásadní proměně kádru. Jisté je, že do přípravy nenastoupil obránce Filip Brabec, ale na druhé straně se z Milevska vrací Tomáš Hošek.   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

 • Čtvrteční zápasy skupin Jih a Východ

  Čt 03.01. |

  Zápasy 29. kola: David Servis České Budějovice – Žďár nad Sázavou 5:6, Písek – Havlíčkův Brod 3:4 po prodloužení, Pelhřimov – Moravské Budějovice 3:4, Valašské Meziříčí – Opava 6:4, Šumperk – Hodonín 1:6.                        

Starší aktuality