Černá mračna nad dohráním letošního ročníku druhé hokejové ligy mužů

22.12.2020 23:25, autor: Pavel Šácha

Nad znovuobnovením bojů ve druhé hokejové lize mužů a dokončením sezony se nemilosrdně smráká. Na definitivní verdikt se ještě čeká, ale z e-mailového dopisu, které v úterý kluby obdržely od ředitele řízení soutěží Českého hokeje Antonína Vansy, je zřejmé, že se předčasný konec sezony přiblížil. Jeho znění je následovné.

Dobrý den,

dovoluji si Vás touto cestou informovat, že dnes dopoledne proběhlo jednání mezi ČSLH a ministerstvem zdravotnictví České republiky ve věci konání II. ligy ČR. Jeho závěrem je, že s ohledem na současnou situaci ohledně vývoje pandemie COVID-19 nemůže ministerstvo zdravotnictví ČR udělit výjimku z opatření přijatých vládou České republiky pro konání II. ligy ČR.
 Jak jste byli informováni již dříve, stanovil ČSLH jako nejpozdější datum, kdy by bylo nutné znovuzahájit II. ligu ČR, aby bylo zajištěno její regulérní dohrání a určení postupujícího družstva do vyšší soutěže, 3. leden 2021. Tento termín je nyní vyloučen. Současně tak je vyloučeno, že by mohlo dojít k dohrání II. ligy v pozdějších termínech, ať už z důvodu, že 30. 4. 2021 dle platných řádů ČSLH vyprší většina uzavřených smluvních vztahů, ale též (jak plyne z vyjádření mnohých z Vás) z důvodů organizačních, kdy je u řady zimních stadionů zcela vyloučeno, že by byl jejich provoz umožněn po 31. 3. 2021. Navíc nelze než nezmínit, že dle vyjádření řady z Vás samotných již v mnoha případech došlo k rozpuštění ledových ploch, nebo k nim v nejbližší době dojde s ohledem na nemožnost trénování mládežnických týmů.
 Za této situace Vás informuji, že nevidím jinou cestu, než připravit výkonnému výboru ČSLH na jeho nejbližší jednání návrh, jímž by byla předčasně ukončena soutěž II. liga ČR v sezóně 2020-2021, neboť její regulérní (resp. sportovně smysluplné) dohrání není možné.

Antonín Vansa
Ředitel oddělení řízení soutěží / CIHA Competitions Department Director

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jak dál s mládeží a nižšími soutěžemi?

  Čt 21.01. |

  Web www.hokej.cz přinesl tiskovou zprávu Českého hokeje týkající se případného dohrání mládežnických a nižších soutěží. Přečtěte si ji zde.

  Více...
 • Jakub Suchánek se stal kladenským Rytířem!

  Po 18.01. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek našel po odchodu z Českých Budějovic nové angažmá. Od pondělí se zařadil do družiny kladenských Rytířů, kteří se hodlají ve zbytku sezony Chance ligy porvat o návrat do nejvyšší soutěže. Pro šestatřicetiletého obránce není kladenská štace úplně neznámou záležitostí. Ve středočeském klubu se slavnou tradicí odehrál už v roce 2006 čtyři přípravná utkání.       

 • Jakub Suchánek v Motoru skončil

  Čt 14.01. |

  Táborský odchovanec Jakub Suchánek skončil své angažmá v extraligovém Motoru. Důvodem je nereflektování rapidního snížení platu, se kterým přišel českobudějovický klub. V současnosti už má šestatřicetiletý poctivý bek jasno o svém novém angažmá, vše bude ale odtajněno až v úvodu následujícího týdne.     

 • Jak to vypadá s II. ligou?

  Čt 31.12. |

  O aktuální situaci v případě dohrání či nedohrání letošního ročníku druhé ligy hovoří na webu www.hokej.cz Antonín Vansa z Českého hokeje.

   

   

  Více...
 • Dominik Pavlát debutoval za Plzeň

  So 21.11. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát učinil v pátek další zajímavý krok ve své velmi slibně nastartované kariéře. Poprvé po svém letním příchodu do plzeňské Škodovky zasáhl do extraligových bojů, a to v mimořádně náročném střetnutí na ledě Ocelářů Třinec. Mladý muž, který 11. listopadu oslavil jednadvacáté narozeniny, pochytal 35 z celkového počtu 37 střel soupeře a vysloužil si od svých trenérů i spoluhráčů velkou pochvalu. Pocit z dobře odvedené práce může Dominiku Pavlátovi hatit jen skutečnost, že jeho spoluhráči tentokrát nedokázali skórovat a odvezli si ze šlágru ve Slezsku porážku 0:3 (třetí gól přidali domácí při power play do prázdné klece).       

Starší aktuality