Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov

09.02.2018 21:08, autor: Pavel Šácha

Stejný cíl, jako před týdnem, před dvěma, před třemi… Táborští hokejisté se zítra vydají na svou předposlední pouť v základní části druhé ligy. Jejím cílem se stane zimní stadion v Klatovech, soupeřem na ledě pak aktuálně sedmý tým tabulky. Utkání se hraje od 17.30 hodin.

Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov


Klatovy se zvedly a stahují manko

Původně výrazný bodový rozdíl mezi oběma soupeři se během měsíce a půl ztenčil na 10 bodů. Klatovští s příchodem Mikuláše zahnaly chmury z osmizápasové série porážek a odehráli několik velmi dobrých a často i vítězných zápasů. Také v posledních dvou střetnutích potvrdili dobrou formu, byť jim to vyneslo jen bod. Ten uhráli v domácím střetnutí s vedoucím Havlíčkovým Brodem, a daleko k dalšímu zisku nebyli ani ve středu v Moravských Budějovicích, byť jim nakonec podlehli 1:4.

Radim Heřman: Posouváme se tam, kam si nikdo nepřeje

O pochmurné černočerné sérii táborského týmu už bylo napsáno mnohé. Zatím poslední zklamání prožili táborští hráči, trenéři i fanoušci v Českých Budějovicích, kde museli od domácího David Servisu strávit porážku 1:5.

O tom, jakou náladu zanesl další nepovedený duel do tábora Kohoutů, nejlépe svědčí slova jednoho z klíčových mužů táborské ofenzívy Radima Heřmana:
 „Zápas jsme opět nezvládli, a bohužel se posouváme tam, kam si nikdo z nás nepřeje. V utkání jsme byli podle mého názoru aktivnější, a jsem přesvědčený, že jsme všichni bojovali za to, abychom zápas vyhráli. Opět se ale ukázalo, co nás nejvíc trápí. Čím víc se snažíme a chceme se vrátit tam, kam patříme, tím víc nás sráží psychika. Nemáme štěstí a nepodaří se nám dát nějaký šťastný gól, který by nás nakopl a soupeře zastavil,“ řekl smutně po utkání.

V současnosti už se musí on o jeho spoluhráči plně soustředit na sobotní duel. O cílech, se kterými k němu Táborští vycestují, je zbytečné dlouze hovořit.
 „V našich dalších střetnutích je samozřejmě potřeba bodovat. Ještě důležitější je ale odbourat současný blok tak, abychom v play-off měli klid na hokejce a předváděli to, co v nás opravdu je,“ vzhlíží k nejbližším utkáním Radim Heřman.

Pro zápas v Klatovech nemohou trenéři využít služeb útočníků Radima Škrdlety, Štěpána Kadiláka ani Tomáše Syrovátky (zranění, z toho prvně jmenovaný na delší čas), mimo hru zůstávají i obránci: rekonvalescent Jakub Pípal a Tomáš Černý.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tadeáš Dvořák v Porubě

  Út 07.08. |

  Třiadvacetiletý Tadeáš Dvořák z táborské brankářské líhně se uchází o místo v brankovišti prvoligové Poruby. V loňském ročníku hájil tento mladý gólman barvy Kadaně a stihl i jeden extraligový start v dresu chomutovských Pirátů.

 • HC Tábor na jchokej.cz

  So 04.08. |

  Startu přípravy druholigového A-týmu HC Tábor se v povídání s koučem Arpádem Györim věnoval i web jchokej.cz.

  Více...
 • Anna Kotounová s reprezentací

  Čt 02.08. |

  Na čtyřdenním soustředění ženských reprezentačních výběrů České republiky, které v těchto dnech hostí Telč, nechybí ani obránkyně táborského HC Anna Kotounová.

 • Středeční zahajovací trénink

  Út 31.07. |

  Hráči druholigového A-mužstva vyjedou ve středu 1. srpna poprvé na led domácího zimního stadionu. Úvodní trénink začne v 18 hodin.

 • Táborská stopa v Porubě?

  Út 24.07. |

  Odchovanec táborského hokeje David Stark, který v uplynulých sezonách hájil barvy juniorky Slavie Praha, se pokouší prosadit do
  druhé nejvyšší seniorské soutěže. Devatenáctiletý obránce by rád získal místo v kádru nováčka WSM ligy z Poruby, kde je na
  zkoušce.           

Starší aktuality