Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov

09.02.2018 21:08, autor: Pavel Šácha

Stejný cíl, jako před týdnem, před dvěma, před třemi… Táborští hokejisté se zítra vydají na svou předposlední pouť v základní části druhé ligy. Jejím cílem se stane zimní stadion v Klatovech, soupeřem na ledě pak aktuálně sedmý tým tabulky. Utkání se hraje od 17.30 hodin.

Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov


Klatovy se zvedly a stahují manko

Původně výrazný bodový rozdíl mezi oběma soupeři se během měsíce a půl ztenčil na 10 bodů. Klatovští s příchodem Mikuláše zahnaly chmury z osmizápasové série porážek a odehráli několik velmi dobrých a často i vítězných zápasů. Také v posledních dvou střetnutích potvrdili dobrou formu, byť jim to vyneslo jen bod. Ten uhráli v domácím střetnutí s vedoucím Havlíčkovým Brodem, a daleko k dalšímu zisku nebyli ani ve středu v Moravských Budějovicích, byť jim nakonec podlehli 1:4.

Radim Heřman: Posouváme se tam, kam si nikdo nepřeje

O pochmurné černočerné sérii táborského týmu už bylo napsáno mnohé. Zatím poslední zklamání prožili táborští hráči, trenéři i fanoušci v Českých Budějovicích, kde museli od domácího David Servisu strávit porážku 1:5.

O tom, jakou náladu zanesl další nepovedený duel do tábora Kohoutů, nejlépe svědčí slova jednoho z klíčových mužů táborské ofenzívy Radima Heřmana:
 „Zápas jsme opět nezvládli, a bohužel se posouváme tam, kam si nikdo z nás nepřeje. V utkání jsme byli podle mého názoru aktivnější, a jsem přesvědčený, že jsme všichni bojovali za to, abychom zápas vyhráli. Opět se ale ukázalo, co nás nejvíc trápí. Čím víc se snažíme a chceme se vrátit tam, kam patříme, tím víc nás sráží psychika. Nemáme štěstí a nepodaří se nám dát nějaký šťastný gól, který by nás nakopl a soupeře zastavil,“ řekl smutně po utkání.

V současnosti už se musí on o jeho spoluhráči plně soustředit na sobotní duel. O cílech, se kterými k němu Táborští vycestují, je zbytečné dlouze hovořit.
 „V našich dalších střetnutích je samozřejmě potřeba bodovat. Ještě důležitější je ale odbourat současný blok tak, abychom v play-off měli klid na hokejce a předváděli to, co v nás opravdu je,“ vzhlíží k nejbližším utkáním Radim Heřman.

Pro zápas v Klatovech nemohou trenéři využít služeb útočníků Radima Škrdlety, Štěpána Kadiláka ani Tomáše Syrovátky (zranění, z toho prvně jmenovaný na delší čas), mimo hru zůstávají i obránci: rekonvalescent Jakub Pípal a Tomáš Černý.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • VÝJEZD DO KLATOV

  Po 05.02. |

  Fanoušci HC Tábor pořádají autobosuový zájezd na sobotní utkání do Klatov. Čas odjezdu od zimního stadionu bude upřesněn, cena činí přibližně 150 Kč. Zájemci o místo v autobuse se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonním čísle 722 09 72 99, a to do středeční 22. hodiny. Počet volných míst je 20, výjezd se uskuteční pouze při naplnění 75% kapacity. Informace obdrží přihlášení v SMS zprávě.    

 • Hráči HC Tábor na olympiádě!

  Po 29.01. |

  V Pardubickém kraji se v tomto týdnu rozhořely boje v rámci VIII. zimních her olympiády dětí a mládeže České republiky. V barvách hokejové reprezentace Jihočeského kraje má početnou kolonii také klub HC Tábor. Její zájmy hájí na východě Čech hned šestice Kohoutů, jmenovitě Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Martin Kundrát, Jan Nevšímal a David Šrubař. Na soupisce týmu nechybějí ani extáborští Oliver Šatný (Chomutov) a Dominik Brouček (Motor ČB). A konečně v rychlobruslení bude bojovat za svůj kraj další mladý hokejista Tábora David Kupka.   

 • Výteční mladší dorostenci!

  Ne 21.01. |

  Hráči mladšího dorosteneckého výběru HC Tábor nadále sní svůj sen o ligovém prvenství a návratu mezi tuzemskou elitu. O víkendu odehráli dva další úspěšné zápasy. Doma bez výrazných starostí porazili Lanškroun 6:1 a obstáli i v důležité nedělní bitvě na ledě přímého konkurenta z Kolína, kde zvítězili 6:3.

 • VÝJEZD DO PELHŘIMOVA

  Čt 18.01. |

  Fans HC Tábor přichystali pro zájemce autobusový zájezd na utkání HC Tábor v Pelhřimově, které se hraje v sobotu 20. ledna. Jeho cena je stanovena na 100 Kč, odjezd v 16.30 hodin od táborského zimního stadionu. Přihlášky ve tvaru jméno, příjmení, počet osob posílejte na tel. 722 097 299.

 • B-tým hostí v neděli Strakonice

  Pá 12.01. |

  Hráči táborského B-mužstva stanou v neděli 14. ledna před velkou domácí výzvou. V dalším pokračování krajské ligy vyzvou od 18.15 hodin na souboj vedoucí tým tabulky ze Strakonic.

Starší aktuality