Do Tábora v úterý zavítají k další přípravné prověrce hokejisté Moravských Budějovic

12.08.2019 17:54, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté si v úterý odškrtnou v harmonogramu své přípravy druhou zápasovou položku. Na svém stadionu si to od 18 hodin rozdají s nově se tvořícím celkem Moravských Budějovic.

Do Tábora v úterý zavítají k další přípravné prověrce hokejisté Moravských Budějovic


Ještě pár týdnů před koncem uplynulé druholigové sezony to vypadalo, že Moravské Budějovice po stěhování druholigové licence do Znojma z mapy třetí nejvyšší soutěže zmizí. Možná i proto z nich v play-off soutěže spadla tíha nervozity a zůstaly jen jediný krůček od bran baráže o Chance ligu. Následná dohoda se Znojmem vrátila Žihadlům příslušnost ke druhé lize, a navíc se rozproudila úzká spolupráce mezi oběma kluby.

Vedení klubu, konkrétně jednatelskou a trenérskou pozici, nyní třímá v rukách Miroslav Vybíral. Co se týče kádru, k dispozici mu zůstalo několik stálic z předchozí sezony. Jmenujme například brankáře Vacka, obránce Peroutku s Pelikánem či útočníky Horkého, Krutiše, Hačeckého a Bulína.
 Řada aktuálních posil žluto-černé družiny má vazby na znojemskou líheň, ale dorazili i hráči z jiných zdrojů. Pro fanoušky budou zřejmě nejzajímavějšími jmény českobudějovický bek Daniel Dudáček (David servis) nebo matador Milan Procházka, jenž má na kontě přes pět stovek extraligových startů a další četné účasti ve druhé nejvyšší soutěži.

Táborské mužstvo představilo většinu aktuálních nových hráčů v úvodním duelu s juniorkou Motoru, který mu přineslo vítězství 5:2 a užitečné poznatky do dalších týdnů přípravy. Proti Moravským Budějovicím by se do hry měli zapojit nejzkušenější hráči kádru, kteří ve čtvrtek odpočívali, ale také další nová krev v šatně kohoutů.    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

Starší aktuality