DOROST: Kohouti splnili svůj domácí úkol, v boji o udržení jsou bohatší o šest bodů

04.02.2020 22:17, autor: Pavel Šácha

Extraligoví mladíci zdárně vstoupili do druhé poloviny programu skupiny o udržení. Do víkendového domácího dvojutkání rukovali s šestibodovým ziskovým plánem a podařilo se jim ho naplnit. V tabulce aktuální sídlí na třetí příčce s náskokem dvou bodů před Jihlavou (má ovšem zápas k dobru) a důležitým tříbodovým odstupem před svou sobotní obětí z Třemošné. Ve dnech 14. a 15. února se svěřenci trenérského triumvirátu Matušík – Skalický – Bačo vypraví k dalším důležitým bitvám do Olomouce a do Šumperka.

DOROST: Kohouti splnili svůj domácí úkol, v boji o udržení jsou bohatší o šest bodů

HC Tábor - PZ Kladno

5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Pátek, 31.1.2020 16:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 5. Vaněk (Šťastný), 12. Suchan (Bečvařík), 18. Eremiáš (Kundrát, Šimák), 25. Matašovský (Bečvařík, Šťastný), 33. Kundrát (Eremiáš, Šimák) - 10. Rubáček, 52. Melichna.

Rozhodčí: Květoň - Jindra, Zíka.   Vyloučení: 5:5 - navíc Matašovský (Tábor) a Vosyka (Kladno) 10 minut OT.   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 43:25  

HC TÁBOR: Korytar (Jansa) – Kofroň, Janda, Herda, Bečvařík, Kohout, Adamec, Čančura - Šimák, Eremiáš, Kundrát - Cháb, Matašovský, Suchan - Bašta, Šťastný, Vaněk.

HC Tábor - HC Meteor Třemošná

4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Sobota, 1.2.2020 12:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 14. Matašovský (Suchan, Cháb), 31. Matašovský (Adamec, Korytar), 45. Vaněk (Šťastný, Bečvařík), 60. Eremiáš.

Rozhodčí: Pokorný - Horký, Kučera.   Vyloučení: 5:3 - navíc Eremiáš (Tábor 10 minut OT.   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 1:0   Střely: 18:41  

HC TÁBOR: Korytar (Prchlík) - Kofroň, Janda, Herda, Bečvařík, Kohout, Adamec, Čančura - Šimák, Eremiáš, Kundrát - Cháb, Matašovský, Suchan - Polák, Šťastný, Vaněk, Bašta.


René Skalický, asistent trenéra dorostu HC Tábor – po utkání s PZ Kladno:
„V zápase s Kladnem jsme měli soupeři co vracet. V prvním kole jsme na Kladně velice nečekaně přišli o všechny tři body a chtěli to dnes napravit. Od začátku zápasu jsme soupeře tlačili dobrým pohybem a postupně v první třetině vytáhli skóre až na 3:1. Bohužel když kluci vycítí, že jim soupeř nestačí, začnou se chovat naprosto nedisciplinovaně. I přesto, že jsme po dvou třetinách vedli pohodově 5:1, nedalo se naši hru vůbec koukat a místo nacvičených signálů a nějakého systému jsme se hostům přizpůsobili v bezstarostném hokeji. Tři body nás samozřejmě těší, ale před zápasem s Třemošnou jsme museli varovně zvednout prst, neboť jsme věděli, že to bude úplně o něčem jiném.“
Po utkání s Třemošnou: „Hrálo se v podstatě o šest bodů, protože jsme po nečekaném vítězství soupeře v Budějovicích měli s Třemošnou stejnou startovací čáru na 22 bodech. Před zápasem jsme měli velice důrazný proslov ke klukům ohledně 'chaosu' v duelu s PZ, a nutno říci, že tentokrát všichni kluci odehráli naprosto špičkový zápas. Nebál bych se jim dát z taktiky za jedna. Plnili si skvěle úkoly a v čele s naprosto bezchybným Kubou Korytarem v bráně útočnou sílu Třemošné zcela vynulovali. Soupeř nás sice přestřílel, ale pouze z uctivé vzdálenosti. V prvních deseti minutách měl dokonce více za hry, ale potom už jsme otěže zápasu drželi v rukách my. Když dal Marek Matašovský v první třetině z úniku uklidňující první gól a ve druhé přidal z dalšího úniku druhou branku, už jsme věřili, že to dotáhneme bezchybně do konce. Ve třetí třetině jsme byli odměněni za trpělivou hru krásným třetím gólem Kryštofa Vaňka a v power play pečetil Adam Eremiáš jistotu velice důležitých tří bodů.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • První výsledky II. ligy sk. Jih

  So 19.09. |

  Kobra Praha - Klatovy 8:3 (Bříška 2, Tondr 2, Knesl, Mucha, Hlinka, Zídek - Přikryl, Hasman, Michel), Cheb - Příbram 2:8 (Prošek, Rubeš - Grubner 2, Dragoun 2, Kolouch, Kutlák, Řepík, Káník).

 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

Starší aktuality