Dorostenecká rezerva je po víkendovém dvojutkání bohatší o šest cenných bodů

08.01.2019 00:07, autor: Pavel Šácha

Hráči B-týmu HC Tábor si tuplovaný víkendový program v regionální lize jaksepatří užili. V sobotu si na domácím ledě poradili s „béčkem“ českobudějovického Motoru, o den později si přivezli další vítězství z Benátek nad Jizerou.

HC Tábor B – Motor Č. Budějovice B 6:4 (1:1, 4:0, 1:3)

Branky Tábora: Klípa (Sedlačík), Zátopek (Ent), Sedlačík (Vavřík, Svoboda), Kofroň, Ent (Klípa), Sedlačík.
Sestava táborského týmu: Havel, Sviták – Klípa, Koutenský, Dohnal, Sedlačík, Kolací,
Cícha, Svoboda, Makovec, Kovaříček, Vavřík, Řehoř, Vylít, Kofroň, Ent, Zátopek,

Za utkáním se záložním výběrem Motoru se ohlédl vedoucí mužstva HC Tábor Martin Makovec: „První třetina se odehrála oboustranně ve vysokém tempu a byla o proměňování šancí a o chybách, které se narodily na obou stranách. Druhou část jsme měli zcela jasně pod svou taktovkou a v úvodních čtyřech minutách jsme dali soupeři tři góly. V úvodu třetí třetiny jsme ale úplně přestali hrát a během prvních pěti minut jsme naopak my třikrát inkasovali, čímž se situace zdramatizovala. Utkání bylo pro všechny až do konce hodně napínavé, ale patnáct vteřin před koncem se nám podařilo dát gól na konečných 6:4.“    

HC Benátky nad Jizerou – HC Tábor B 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)

Branky Tábora: Zátopek (Koreš, Kofroň), Sedlačík (Svoboda), Vavřík (Svoboda), Svoboda (Vavřík), Koreš (Zátopek).
Sestava táborského týmu: Havel, Sviták – Klípa, Koutenský, Dohnal, Sedlačík, Kolací, Cícha, Svoboda, Makovec, Kovaříček, Vavřík, Koreš, Vylít, Kofroň, Ent, Zátopek,

 „Utkání na ledě Benátek bylo od začátku velice napjaté a poznamenané nejednoznačným výkonem rozhodčích, důraznou hrou soupeře a zbytečnými emocemi,“ popsal půrběh střentutí Martin Makovec. „Domácí nás překvapili dvěma góly, ale ve druhé třetině se kluci dostali do zápasu a podařilo se jim otočit výsledek. Úvod třetí části byl jednoznačně v naší režii a dali jsme dva rychlé góly.  Sled dalších událostí se snad ani nedá popsat; počínaje zraněním hráčů, přes šarvátky a další věci... Nakonec jsme uhájili vítězství a završili víkend dalšími třemi body. Klukům patří poděkování za perfektní výkon.“

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

Starší aktuality