Dorostenecký záložní tým poprvé prohrál, ale dál kraluje tabulce své ligové skupiny

09.10.2019 17:01, autor: Pavel Šácha

Rezervní tým táborského dorostu se sídlem ve Veselí nad Lužnicí si v uplynulých dnech odškrtl z programu regionální ligy další tři položky. Po zápasech s vlašimskými Rytíři, Benešovem a Ledními Medvědy z Pelhřimova jsou jeho hráči bohatší o šest bodů a navzdory první sezónní porážce od benešovského soupeře nadále vládnou pětičlenné tabulce ligové skupiny H.

HC Tábor B/Veselí – HC Rytíři Vlašim 10:0 (2:0, 5:0, 3:0)

Branky: Dohnal (Mareš), Kovaříček (Makovec), Zátopek (Sedlačík), Mareš (Koreš), Zátopek, Kovaříček, Svoboda (Petrásek), Zátopek, Svoboda (Vylít), Kovaříček.
Sestava HC Tábor B: Havel (Sviták) – Klípa, Koutenský, Vylít, Janda, Šturma, Petrásek, Koreš, Punda, Dohnal, Sedlačík, Svoboda, Kovaříček, Makovec, Kolací, Zátopek, Mareš.
 Vlašim nemusela být lehkým soupeřem, ale navzdory fyzické výhodě soupeře dokázali domácí určovat tempo hry. Od páté minuty se to začalo projevovat i ve skóre. Za stavu 0:9 zkusili Rytíři sáhnout k power play ve snaze zaznamenat čestný úspěch, ale namísto toho nabrala jejich porážka dvoucifernou podobu.
 „Kluky nezbývá než pochválit. Mají tentokrát jednoznačně palec nahoru,“ nasměroval pochvalu k vítězné družině vedoucí týmu HC Tábor B Martin Makovec.

HC Tábor B/Veselí – HC Lev Benešov 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Branky domácích: Sedlačík (Zátopek), Kovaříček (Svoboda), Koreš (Klípa, Makovec), Koreš (Sedlačík).
Sestava HC Tábor B: Sviták Havel – Klípa, Koutenský, Vylít, Janda, Šturma, Petrásek Koreš, Punda, Dohnal, Sedlačík, Svoboda, Kovaříček, Makovec, Kolací, Zátopek, Mareš.
 Utkání s Benešovem se hrálo jen o den později a odvíjelo se ve vysokém tempu. Bojovní hosté byli nakonec šťastnější a podle slov Martina Makovce se radost do jejich šatny nastěhovala právem. „I přes naši početní převahu a výhodu prvního gólu v soupeřově síti jsme tahali za kratší konec. Hráči benešovského týmu se tentokrát opravdu bili jak lvi a právem si zasloužili vyhrát. Nám se hra vůbec nedařila, puky nám odskakovaly, a přes nespočet vyloučení jsme v utkání nakonec podlehli,“ řekl vedoucí domácího týmu po zápase.

Lední Medvědi Pelhřimov – HC Tábor B/Veselí 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: Mareš (Zátopek), Mareš (Koreš), Řehoř, Svoboda (Řehoř).
Sestava HC Tábor B: Havel (Sviták) – Klípa, Koutenský, Vylít, Janda, Šturma, Petrásek, Koreš – Řehoř, Dohnal, Sedlačík, Svoboda, Kovaříček, Makovec, Kolací, Zátopek, Mareš.
 Zápas na pelhřimovském ledě začal ve stejném tempu jako předchozí vzájemné utkání. Na první góly si museli diváci i aktéři zápasu počkat až do druhé třetiny.
 „Přesto, že jsme měli jasnou herní převahu, nevyhnuli jsme se chybám a dali tím soupeři šance k samostatným únikům,“ ohlíží se za utkáním Martin Makovec. „Kluci odehráli pěkné utkání, nicméně musíme ještě hodně zapracovat na disciplíně a dbát pokynů trenéra.“

V sobotu od 15.30 hodin nastoupí veselské „béčko“ HC Tábor k domácímu utkání proti sousední Soběslavi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
Starší aktuality