Dorostenecký záložní tým poprvé prohrál, ale dál kraluje tabulce své ligové skupiny

09.10.2019 17:01, autor: Pavel Šácha

Rezervní tým táborského dorostu se sídlem ve Veselí nad Lužnicí si v uplynulých dnech odškrtl z programu regionální ligy další tři položky. Po zápasech s vlašimskými Rytíři, Benešovem a Ledními Medvědy z Pelhřimova jsou jeho hráči bohatší o šest bodů a navzdory první sezónní porážce od benešovského soupeře nadále vládnou pětičlenné tabulce ligové skupiny H.

HC Tábor B/Veselí – HC Rytíři Vlašim 10:0 (2:0, 5:0, 3:0)

Branky: Dohnal (Mareš), Kovaříček (Makovec), Zátopek (Sedlačík), Mareš (Koreš), Zátopek, Kovaříček, Svoboda (Petrásek), Zátopek, Svoboda (Vylít), Kovaříček.
Sestava HC Tábor B: Havel (Sviták) – Klípa, Koutenský, Vylít, Janda, Šturma, Petrásek, Koreš, Punda, Dohnal, Sedlačík, Svoboda, Kovaříček, Makovec, Kolací, Zátopek, Mareš.
 Vlašim nemusela být lehkým soupeřem, ale navzdory fyzické výhodě soupeře dokázali domácí určovat tempo hry. Od páté minuty se to začalo projevovat i ve skóre. Za stavu 0:9 zkusili Rytíři sáhnout k power play ve snaze zaznamenat čestný úspěch, ale namísto toho nabrala jejich porážka dvoucifernou podobu.
 „Kluky nezbývá než pochválit. Mají tentokrát jednoznačně palec nahoru,“ nasměroval pochvalu k vítězné družině vedoucí týmu HC Tábor B Martin Makovec.

HC Tábor B/Veselí – HC Lev Benešov 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Branky domácích: Sedlačík (Zátopek), Kovaříček (Svoboda), Koreš (Klípa, Makovec), Koreš (Sedlačík).
Sestava HC Tábor B: Sviták Havel – Klípa, Koutenský, Vylít, Janda, Šturma, Petrásek Koreš, Punda, Dohnal, Sedlačík, Svoboda, Kovaříček, Makovec, Kolací, Zátopek, Mareš.
 Utkání s Benešovem se hrálo jen o den později a odvíjelo se ve vysokém tempu. Bojovní hosté byli nakonec šťastnější a podle slov Martina Makovce se radost do jejich šatny nastěhovala právem. „I přes naši početní převahu a výhodu prvního gólu v soupeřově síti jsme tahali za kratší konec. Hráči benešovského týmu se tentokrát opravdu bili jak lvi a právem si zasloužili vyhrát. Nám se hra vůbec nedařila, puky nám odskakovaly, a přes nespočet vyloučení jsme v utkání nakonec podlehli,“ řekl vedoucí domácího týmu po zápase.

Lední Medvědi Pelhřimov – HC Tábor B/Veselí 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: Mareš (Zátopek), Mareš (Koreš), Řehoř, Svoboda (Řehoř).
Sestava HC Tábor B: Havel (Sviták) – Klípa, Koutenský, Vylít, Janda, Šturma, Petrásek, Koreš – Řehoř, Dohnal, Sedlačík, Svoboda, Kovaříček, Makovec, Kolací, Zátopek, Mareš.
 Zápas na pelhřimovském ledě začal ve stejném tempu jako předchozí vzájemné utkání. Na první góly si museli diváci i aktéři zápasu počkat až do druhé třetiny.
 „Přesto, že jsme měli jasnou herní převahu, nevyhnuli jsme se chybám a dali tím soupeři šance k samostatným únikům,“ ohlíží se za utkáním Martin Makovec. „Kluci odehráli pěkné utkání, nicméně musíme ještě hodně zapracovat na disciplíně a dbát pokynů trenéra.“

V sobotu od 15.30 hodin nastoupí veselské „béčko“ HC Tábor k domácímu utkání proti sousední Soběslavi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

Starší aktuality