Druholigová táborská parta má za sebou první trénink na suchu. Jaký je její plán?

19.05.2020 02:46, autor: Pavel Šácha

Druholigoví táborští hokejisté jsou znovu pohromadě a v pondělí konečně rozrazili brány přípravy na novou mistrovskou sezonu. Sešli se poprvé od 13. března, kdy jejich budoucí sportovní plány definitivně utnula vládní opatření spojená s pandemií koronaviru.

Druholigová táborská parta má za sebou první trénink na suchu. Jaký je její plán?


Na úvod tohoto období otevřelo dveře šatny šestnáct hráčů z loňského kádru, a navíc tři „hosté“: táborský obránce ve službách Motoru České Budějovice Jakub Suchánek a dva francouzští „krajánci“, jmenovitě další odchovanec HCT Tadeáš Dvořák a Aleš Macháček. Někteří další hráči z plánovaného kádru se budou především kvůli svému pracovnímu vytížení připravovat na suchu individuálně, Jiní naopak v maximální možné míře využijí přednosti společné přípravy, ale na pondělní první schůzku je právě pracovní povinnosti nepustily.
 „Podobné věci se samozřejmě řeší každý rok,“ podotkl Arpád Györi. „V téhle fázi musíme mít přece jen benevolentnější přístup, protože to hlavní gro uvolňování hráčů z jejich zaměstnání je samozřejmě spojené se sezonou. Pozitivní je, že ti kluci, kteří mohou, mají zájem společně trénovat,“ dodal.

 Oproti obvyklým osmi týdnům je letošní program suché přípravy vzhledem k současným okolnostem zkrácený.  „Dohodli jsme se, že přípravu rozjedeme o týden později než mládež. Tak jsme to také udělali. Zatím řešíme, v jakém horizontu a kolikrát v týdnu budeme trénovat. Všechno se odvíjí od toho, jak to mají kluci s dojížděním, zaneprázdněním v práci a podobně. V tomto týdnu budeme trénovat čtyřikrát a na dalším průběhu se ještě dohodneme. Chtěli bychom ty dávky nahustit do následujících pěti týdnů, což samozřejmě nebude snadné. Na druhé straně máme v plánu jít letos na led už 26. července,“ připustil táborský lodivod brzký start už příjemnější fáze přípravy.

 V tu dobu už by měl být celý tým pohromadě. Do letního programu se navíc zapojí i některé potencionální posily, které mají kohouti ve svém hledáčku.

 Prozatím nepříznivou zprávou pro fanoušky je, že si museli trenéři ze svých předběžných seznamů vyškrtnout jméno obránce Dominika Havelky. Ten se rozhodl, že si zkusí vybojovat místo v kádru prvoligového nováčka z Kolína. V případě, že nebude mít štěstí, by se však měl na soupisku táborského mužstva znovu vrátit.

Hráči na pondělním tréninku

David Novák, Michal Novák (Tadeáš Dvořák) – Václav Beran, Petr Bouška, Tomáš Hajič, Jan Radoš. Jan Bárta, Jan Březina, Milan Dančišin, Štěpán Kadilák, Jakub Matušík, Radek Pechánek, Lukáš Prášek, Aleš Řezáč, Ondřej Šulek, Patrik Zayml (Jakub Suchánek, Aleš Macháček).      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality