Dvě třetiny nezáživného bezvětří, a pak gólový hurikán. B-tým smetl Pelhřimov

04.01.2019 23:42, autor: Pavel Šácha

Povinné body s velkým „ale“… Tak nějak by se dalo charakterizovat páteční večerní vystoupení táborského B-mužstva v duelu s poslední pelhřimovskou rezervou. Domácí celek bral dlouho odpor početně okleštěného soupeře na lehkou váhu, nenacházel dostatek úsilí prolomit jeho defenzívu, a tak se stalo, že po dvou třetinách prohrával 2:3. Zákulisím domácího souboru se poté prohnala trenérská bouře a měla na táborské hráče pozitivní dopad. Po nástupu do třetí periody se jim rychle podařilo otočit výsledek a utkání se postupem času stalo otázkou výše jejich vítězství. Osm vstřelených branek nakonec dohnalo skóre do dvouciferné podoby a na konto kohoutů přibyly očekávané, a zároveň důležité tři body.

HC Tábor B - L. Medvědi Pelhřimov

10:3 (2:2, 0:1, 8:0)

Pátek, 4.1.2019 19:15 - Muži B

Branky a nahrávky: 5. Martin Novák (Hastrman, Jelínek), 15. Raiterman (Jelínek), 43. Ošmyk (Kadilák), 44. Martin Novák, 46. Jankovský (Ošmyk, Kratochvíl), 47. D. Hubáček (Jelínek, Kanov), 53. Prštický (Jelínek), 55. Ošmyk (Kadilák, Kanov), 57. Kratochvíl (T. Hošek), 58. D. Hubáček (F. Hubáček) - 6. Vrátný, 11. Šulák (Vrátný), 40. Vrátný (Svoboda).

Rozhodčí: Slavík - Knor, Beránek.   Vyloučení: 8:5 - navíc Ošmyk (Tábor 10 minut a Barták (Pelhřimov) 5 + OK.   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 1:0   Diváci: 80

HC TÁBOR B: Lekeš – Růžek, Kanov, Ošmyk, T. Hošek, Raiterman, F. Hubáček, P. Hošek – Prštický, Škrdleta, D. Hubáček - Kratochvíl, Kadilák, Jankovský - Martin Novák, Jelínek, Brabec, Hastrman.

L. MEDVĚDI PELHŘIMOV: Urban – Vaněk, Hráček, Šáda, Bříza – Šulák, Buchta, Vrátný, Svoboda, Zadražil, Moucha, Barták.

Štěpán Kadilák, trenér B-týmu HC Tábor:
„Dvě třetiny byly z naší strany opravdu špatné. Vlastní liknavostí a podceněním veškerých situací na ledě jsme se nedostávali k těm správným věcem. Soupeř navíc výborně bránil, takže místo toho, abychom vedli třeba 8:1, prohrávali jsme 2:3. Až po důrazné domluvě před třetí třetinou k tomu hráči konečně přistoupili tak, jak mají, dali jsme rychlé tři branky a soupeř přestal klást takový odpor, jaký kladl do té doby. V té třetí části už to bylo podle našich představ a zápas se rychle zlomil v náš prospěch.“