JUNIOŘI: Domácí dvojboj přinesl plný zisk a v neděli i nevídanou zápletku

01.10.2018 23:26, autor: Pavel Šácha

Juniorský výběr HC Tábor prožil v regionální lize stoprocentně úspěšný víkend. V prestižním pátečním střetnutí si dokázal poradit se soběslavským B-mužstvem Motoru České Budějovice, o dva dny později zdolal mužstvo českobudějovického DDM. Právě nedělní duel nabídl dvě mimořádné události. První z nich – a velmi nepříjemnou - se stalo vážné zranění domácího obránce Alexe Endla, který byl s vážným otřesem mozku převezen do českobudějovické nemocnice. Klub, trenéři i spoluhráči mu touto cestou přejí brzké uzdravení. Naproti tomu druhý příběh byl lehce úsměvný i dojemný, a především kuriózní. V průběhu poslední třetiny byl sudím vykázán do kabiny trenér hostů František Eliáš. A protože na střídačce DDM nikdo jiný s výjimkou hráčů nebyl, ujal se hostujících mladíků jeden z domácích koučů Miloslav Čech. „Jsou to vesměs sedmnáctiletí kluci a mohlo by se cokoliv stát. Proto, a částečně i z kamarádství s Frantou Eliášem jsem se tam přesunul,“ prozradil zákulisí nestandardního počinu domácí/hostující kouč.

JUNIOŘI: Domácí dvojboj přinesl plný zisk a v neděli i nevídanou zápletku

HC Tábor - Motor ČB B

5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Pátek, 28.9.2018 0:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: Prášek 2, Adamec 2, Kovářík.

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Lekeš – Štekr, Kotounová, Tesař, Keřka, Endl, Malý – Knobloch, Přívozník, Chocholoušek – Komma, Adamec, Prášek – Bednář, Kovářík, Berka – Barták.

HC Tábor - DDM České Budějovice

7:2

Neděle, 30.9.2018 0:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: Knobloch 2, Prášek 2, Kovářík, Komma, Přívozník.

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Lekeš – Štekr, Kotounová, Tesař, Keřka, Endl, Malý – Knobloch, Přívozník, Chocholoušek – Komma, Adamec, Prášek – Bednář, Kovářík, Berka – Barták.


Miloslav Čech, asistent trenéra juniorů HC Tábor – po utkání s Motorem B:
„Šli jsme do zápasu s vědomím, že se hraje o vedoucí příčky. V úvodní části jsme byli aktivnější, tlačili se do koncovky, ale nedokázali jsme se v ní prosazovat. Druhou třetinu jsme nesehráli dobře, hosté se dostali kvalitní hrou zpět do utkání a vyjádřili to i gólově. V průběhu třetí třetiny jsme stáhli sestavu na deset aktuálně nejživějších hráčů a podařil se nám obrat v zápase, což je samozřejmě cenné.“ Po utkání s DDM  ČB: „Hodnocení bude hodně podobné jako to páteční. Úvod jsme měli zase dobrý, ale se zakončením máme trvalý problém. Soupeř nám v dalším průběhu usnadnil roli velkým počtem vyloučených. V závěru mu navíc došly síly a my jsme získali kontrolu nad utkáním. Hodně nepříjemné bylo samozřejmě to zranění Alexe Endla. Přejeme mu, ať je brzy v pořádku.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

Starší aktuality