Junioři si přivezli z miniturnaje v Třemošné užitečné, ale i znepokojivé poznatky

04.09.2020 00:03, autor: Pavel Šácha

Táborští junioři okořenili svou přípravu na ligové boje účastí na miniturnaji tří mužstev v Třemošné. Na západě Čech se potkali se soupeři, kteří by mohli patřit k užšímu kruhu adeptů na postup do extraligy. Zápasy se hrály na 2 x 20 minut, přičemž každá jejich část se počítala jako samostatné utkání.

Junioři si přivezli z miniturnaje v Třemošné užitečné, ale i znepokojivé poznatky


Za užitečnými a velmi přínosnými prověrkami v Třemošné se ohlédl trenér juniorky HC Tábor Štěpán Kadilák.

HC Tábor – Baník Sokolov 1:2, 0:1

Branka Tábora: Přívozník (Kohout).
 „Náš výkon nebyl optimální a zápas jsme si prohráli v podstatě sami, protože jsme v něm neproměnili hodně šancí. Dva góly ze tří jsme dostali po standardní situaci z buly, kdy nám hráč přešel přes centra a dával gól do prázdné brány. Takových chyb se musíme vyvarovat. Na druhé straně je třeba říct, že soupeř byl opravdu výborný, dobře bruslil, hrál tvrdě a velice organizovaně.“

Meteor Třemošná – HC Tábor 0:3, 3:1

Branky Tábora: Duda (Keřka), Duda (Kundrát), Přívozník (Knobloch).
 „Do utkání s Třemošnou jsme šli hned po úpravě ledu, což nám moc neprospělo. V prvním zápase jsme byli bez energie a potřebného elánu. Moc pozitivních věcí se v naší hře nenašlo. Ve druhém utkání se náš výkon po důrazné domluvě zvedl a myslím si, že jsme v něm už byli dominantní a bylo otázkou času, kdy dáme nějaké branky.“

Celkové hodnocení Štěpána Kadiláka: „Byla to pro nás prospěšná konfrontace se soupeři, kteří hrají stejnou ligu jako my. My jsme po lichotivých výsledcích v předchozích zápasech s extraligovými týmy měli malinko 'rypáčky' nahoře. Asi jsme i něco takového potřebovali. Snad si hráči uvědomí, že výpadky, nekoncentrovanost a chyby, jaké jsme předvedli se Sokolovem, se nemohou opakovat, protože by se nám v soutěži vymstily. Pokud se chceme prát o postup, určitě nemůžeme k zápasům takto přistoupit. Ponaučením pro nás je, že každý zápas musíme odehrát naplno od první do poslední minuty.“

Sestava HC Tábor: Prchlík (2. utkání Baloun) – Štekr, Kohout, Adamec, Janda, Keřka, Kofroň – Knobloch, Přívozník, Kundrát – Melichar, Duda, Komma – Krch, Vaněk, Šedivý. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jakub Suchánek se stal kladenským Rytířem!

  Po 18.01. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek našel po odchodu z Českých Budějovic nové angažmá. Od pondělí se zařadil do družiny kladenských Rytířů, kteří se hodlají ve zbytku sezony Chance ligy porvat o návrat do nejvyšší soutěže. Pro šestatřicetiletého obránce není kladenská štace úplně neznámou záležitostí. Ve středočeském klubu se slavnou tradicí odehrál už v roce 2006 čtyři přípravná utkání.       

 • Jakub Suchánek v Motoru skončil

  Čt 14.01. |

  Táborský odchovanec Jakub Suchánek skončil své angažmá v extraligovém Motoru. Důvodem je nereflektování rapidního snížení platu, se kterým přišel českobudějovický klub. V současnosti už má šestatřicetiletý poctivý bek jasno o svém novém angažmá, vše bude ale odtajněno až v úvodu následujícího týdne.     

 • Jak to vypadá s II. ligou?

  Čt 31.12. |

  O aktuální situaci v případě dohrání či nedohrání letošního ročníku druhé ligy hovoří na webu www.hokej.cz Antonín Vansa z Českého hokeje.

   

   

  Více...
 • Dominik Pavlát debutoval za Plzeň

  So 21.11. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát učinil v pátek další zajímavý krok ve své velmi slibně nastartované kariéře. Poprvé po svém letním příchodu do plzeňské Škodovky zasáhl do extraligových bojů, a to v mimořádně náročném střetnutí na ledě Ocelářů Třinec. Mladý muž, který 11. listopadu oslavil jednadvacáté narozeniny, pochytal 35 z celkového počtu 37 střel soupeře a vysloužil si od svých trenérů i spoluhráčů velkou pochvalu. Pocit z dobře odvedené práce může Dominiku Pavlátovi hatit jen skutečnost, že jeho spoluhráči tentokrát nedokázali skórovat a odvezli si ze šlágru ve Slezsku porážku 0:3 (třetí gól přidali domácí při power play do prázdné klece).       

 • Vrátí se jméno Svejkovský do NHL?

  Út 03.11. |

  Mílový krok k zářivé budoucnosti v nejslavnější hokejové soutěži světa udělal v uplynulých týdnech Lukáš Svejkovský, syn táborského odchovance Jaroslava Svejkovského. Osmnáctiletého talentovaného útočníka, který se narodil ve Spojených státech a má dvojí občanství, si ve čtvrtém kole nedávného draftu vybral ze 108. pozice tým Pittsburgh Penguins. Jméno Svejkovský tak brzy může opět přibýt na mapu NHL. Jeho otec Jaroslav Svejkovský v ní odehrál 113 utkání a spolu s dalším Táborákem Radkem Dvořákem byl jedním ze třinácti Čechů, kterým se podařilo dát čtyři góly v jednom utkání (za Washington v Buffalu v roce 1997). Dalšímu rozkvětu jeho slibné kariéry zabránil surový faul protihráče, po kterém už se "Yogi" na led v roli hráče nevrátil.           

Starší aktuality