K Jordánu ve středu přiletí stále silnější čínský Zlatý drak. Naposledy...

03.12.2019 03:36, autor: Pavel Šácha

Zápas, ve kterém lze jen ztratit… Přesně tak vnímají všichni účastníci druholigové Střed konfrontaci s týmem China Golden Dragon. Při vší úctě k cizokrajnému soupeři je k tomu dosavadní vystoupení čínského hosta ve třetí nejvyšší soutěži plně opravňuje. Na druhé straně se ale za druholigovým horizontem tu a tam objeví velký vykřičník varující před podceněním zlepšujícího se Zlatého draka. A právě tímto směrem nyní musejí hledět táborští hokejisté, kteří si to rozdají s asijským soupeřem už ve středu od 18 hodin na domácím ledě.

K Jordánu ve středu přiletí stále silnější čínský Zlatý drak. Naposledy...


Vizitka China Golden Dragon

Protivník z daleké země má před sebou už jen necelé dva měsíce svého působení na české druholigové scéně. Z dosavadních čtyřiadvaceti odehraných utkání vyškrábl soubor vedený českými internacionály Jiřím Šejbou a Josefem Zajícem jediný bod za prohru po prodloužení
na píseckém ledě (4:5). Dosáhl na ni senzačně v době, kdy od ostatních protivníků fasoval jeden gólový příděl za druhým. Od té doby už si čínská družina s několika českými pomocníky v sestavě na bodový zisk nesáhla.

Ale pozor! Výsledky a výkony dračí letky se stále výrazněji přibližují možnému překvapení. V úvodních deseti zápasech soutěže sice získala onen zmiňovaný jediný bod, ale na druhé straně ji „zdobilo“ skóre 14:110. V zatím posledních deseti střetnutích čínský celek dokázal stlačit brankový poměr na podstatně přívětivější údaj 25:77. Právě v tomto časovém úseku prohráli hokejisté z kladenského azylu dva zápasy o jediný gól. Po porážce 3:4 s Pískem Golden Dragon pořádně vystrašil aktuálně vedoucí Příbram; minutu před koncem zápasu snížil na 4:5 a následně se Středočeši ocitli ve třech proti pěti, a později i proti šesti. Těsnou výhru sice nakonec uhájili, ale jejich úlevné vydechnutí dolétlo do kabin všech ostatních účastníků soutěže.

Dominantní roli hrají v červeno-žlutých barvách útočníci Michal Kučera a Mingju Zheng. Český forvard s prozatím nejlepším čínským útočníkem stihli shodně nastřílet 13 branek a přidali k tomu 2 asistence. Za zmínku stojí i bilance kapitána China Golden Dragon Xudonga Xianga, jenž posbíral 6 branek a 8 gólových přihrávek. Ve velmi dobrém světle se navzdory četným inkasovaným brankám umějí ukázat i brankáři čínského výběru.

Dosavadní vzájemné zápasy

Táborské mužstvo se s exotickým protivníkem stihli potkat už čtyřikrát. V zahajovacím sezónním střetnutí ho ve Slaném porazili 7:0. Domácí „čínský“ dvojzápas v první půli října otevřeli nesmlouvavou výhrou 16:0, aby se jen o tři dny později spokojili s podstatně milosrdnějším triumfem v poměru 7:1.
V tu chvíli ještě netušili, že se čtvrtým vzájemným utkáním vysloveně protrápí a ještě ve 47. minutě bude stav zápasu nerozhodný 3:3. Koncovku duelu nakonec kohouti přece jen zvládli a vítězství 7:3 nakonec sklouzlo do kategorie hladkých.

Z táborské šatny

Na ošidnou cestu za „povinným“ tříbodovým ziskem se Táborští nevydávají v ideální dobu. Za sebou mají hořce ztracený domácí zápas s Kolínem a před sebou utkání na ledě prvního týmu tabulky v Příbrami. Ve středu tak políčí na několik kořistí najednou – potřebné vítězství, reparát v očích svých fandů a posílení sebedůvěry před zmíněným sobotním vystoupením u lídra skupiny Střed.

Žádné čerstvé zdravotní strasti prozatím nejsou z tábora kohoutů hlášené. Útočník Lukáš Prášek, jenž sobotní souboj s Kolínem po souboji u mantinelu nedohrál. Do přípravy na ledě se vrátil i obránce Marcel Dvořák a brusle už měl znovu na nohou také útočník Jan Trummer. Každopádně se dá předpokládat, že se do jednotlivých formací promítnou trenéry naplánované změny. A jak se ujmou, to naznačí právě středeční zápas. Poslední, ve kterém mohou hokejoví fanoušci u Jordánu sledovat v akci tým China Golden Dragon.                                            

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

Starší aktuality