Lákavá hokejové lahůdka: v úterý přijede do Tábora tým prvoligové Slavie Praha

07.09.2020 15:02, autor: Pavel Šácha

V úterý budou mít hokejoví fandové sváteční příležitost k návštěvě táborského zimního stadionu. Domácí druholigový tým se má od 18 hodin utkat s prvoligovým celkem pražské Slavie. Pro oba soupeře představuje plánovaný úterní duel osmou položku v přípravě na blížící se start mistrovských bojů.

Lákavá hokejové lahůdka: v úterý přijede do Tábora tým prvoligové Slavie Praha


Pražané pod vedením jihočeského kouče a mimo jiné i někdejšího hráče HC Tábor Martina Štrby skládají mimořádně zajímavý a kvalitní tým, který se ve druhé nejvyšší soutěži rozhodně nespokojí s rolí řadového účastníka. Dokládají to i poslední dotažené příchody hráčů. Do Slavie se vrátili velezkušený centr a mistr světa z roku 2010 Petr Vampola i loňský nejproduktivnější hráč týmu Tomáš Šmerha. Už dříve se klub z Edenu dohodl na spolupráci se svou někdejší ikonou Jaroslavem Bednářem. Na soupisce Slavie ale figurují i další velmi známí hokejisté spjatí se zářivou minulostí klubu, jako například Jan Novák, Jiří Doležal či Marek Tomica.

Jakkoliv výrazné ambice si Pražané do nadcházející sezony ponesou, výsledky z přípravných utkání s tím prozatím až tak nekorespondují. Sešívaní byli úspěšní jen v domácí zápasové premiéře doma se Sokolovem (4:3) a ve Vrchlabí (2:1). S porážkami se naopak museli smířit v duelech na ledě Litoměřic (2:3), Sokolova 2:3), Kladna (2:5), Karlových Varů (0:3) a naposledy doma s Vrchlabím (0:1). Jedním dechem je ale třeba dodat, že se stále jedná jen o přípravu a slávistický kádr se nadále za pochodu buduje.

Pro fanoušky táborských kohoutů je současná kvalita týmu z Edenu vítaná, neboť se dá předpokládat, že z Prahy v úterý nepřijede k Jordánu „druhá hráčská garnitura“, ale silný prvoligový tým. Domácí mužstvo už by mělo ladit sestavu pro vstup do mistrovského kolotoče, trenéři ovšem bojují s poměrně rozsáhlou aktuální marodkou. Většina zdravotních potíží by však měla být do startu druhé ligy zažehnána. Ať tak či tak, střetnutí s tak významným prvoligovým protivníkem poskytne hokejové partě celou řadu užitečných poznatků pro zbylou část přípravy na nový ročník třetí nejvyšší soutěže.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Radek Dvořák na hokej.cz

  Pá 25.09. |

  Jihočeský redaktor Ladislav Lhota vyzpovídal pro hokej.cz našeho nejúspěšnějšího odchovance a táborského patriota Radka Dvořáka. Co všechno v rozhovoru zaznělo?  

  Více...
 • První výsledky II. ligy sk. Jih

  So 19.09. |

  Kobra Praha - Klatovy 8:3 (Bříška 2, Tondr 2, Knesl, Mucha, Hlinka, Zídek - Přikryl, Hasman, Michel), Cheb - Příbram 2:8 (Prošek, Rubeš - Grubner 2, Dragoun 2, Kolouch, Kutlák, Řepík, Káník).

 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

Starší aktuality