Máme radost z toho, když je u kluků vidět herní posun, říká kouč 8. třídy Arpád Györi

12.11.2020 17:56, autor: Pavel Šácha

V ohlédnutí za účinkováním žákovských výběrů HC Tábor v zatím přerušené mistrovské sezoně pokračujeme prohlídkou šatny táborské 8. třídy. Průvodcem dosavadním průběhem bojů v jejich sdružené ligové soutěži (tzv. smíšence) je trenér mladých kohoutů Arpád Györi.

Máme radost z toho, když je u kluků vidět herní posun, říká kouč 8. třídy Arpád Györi


S bilancí čtyř vítězství a jedné remízy jsou táborští „osmáci“ v tabulce své soutěže třetí za oběma plzeňskými týmy, na rozdíl od nich ale mají zápas k dobru. V přípravě na sezonu se přitom museli vypořádat s nedostatečnou herní průpravou. „Bohužel jsme absolvovali jen několik zápasů, protože kvůli covidu se obecně těžko sháněly turnaje a pro náš ročník 2007 se nic nenaskytlo,“ vysvětlil Arpád Györi.

Ani na mistrovské scéně si Táborští příliš potřebného zápasového vytížení neužili a program soutěže před ně doposud postavil jen pět soupeřů. „Ve smíšence je sice poměrně dost účastníků, ale ne všechny mají mladší i starší žáky. S tím málem, co jsme nakonec odehráli, můžeme být spokojeni. Zápasy měly z naší strany solidní kvalitu, v podstatě až na zápas v Soběslavi, který jsme pro sebe rozhodli až v poslední minutě,“ rekapituluje táborský kouč.

Osudem soutěže sdružující více ročníků bývá samozřejmě znatelný rozdíl ve fyzických dispozicích hráčů. S tím se musel vypořádat i táborský celek. „Hokejová dovednost je ve smíšence samozřejmě také důležitá, ale po silové stránce v některých fázích ztrácíme, protože hrajeme proti starším klukům. A to je hrozně znát; nemáme tak fyzicky vyspělé mužstvo, což je v Táboře takové specifikum,“ říká s úsměvem Arpád Györi. „Na druhé straně je to ale pro kluky rozhodně dobrá zkušenost. Navíc máme snahu umožnit hráčům ročníku 2007 možnost nastoupit ve starší kategorii, tedy v té prioritní žákovské soutěži,“ dodal.

V osmé třídě už příprava mužstev nabírá směr k přechodu přes zlomový věkový bod v začínající hokejové kariéře. „Jako trenéři máme radost z toho, když je na hráčích vidět posun v jejich dovednostech. Je to stále žákovská soutěž, ale od hráčů už vyžadujeme, aby si zvykali na věci, které je později snáz přenesou do dorosteneckého věku. Naším cílem je, aby je na to co nejlépe připravili. Člověk je někdy možná tvrdší, ale o to víc ho těší, když pak vidí ten progres. S tím můžeme být určitě spokojení,“ prohlásil Arpád Györi.

Na druhé straně ovšem přiznává, že tak jako ve všech klubech se i táborští trenéři potýkají s rozdílným přístupem jednotlivých hráčů. „Vždycky je to tak, že někoho musíte tlačit k tomu, aby si plnil své povinnosti, protože ne všichni tomu odevzdávají maximum. Někdo je naopak v tomto směru naprosto spolehlivý,“ je si vědom. „Hodně se to ukazuje v této době, kdy nemůžeme trénovat, a hráči dostávají každý den úkoly na dálku. U některých je ten zájem jasně viditelný, jiní k tomu až tak stoprocentně nepřistupují. Proto se v tomhle směru snažím být náročný a chci, abych měl od kluků zpětnou vazbu, že si svoje splnili. Dal jsem jim například za úkol udělat si i jednu tréninkovou jednotku, abychom zjistili, jak přípravu vnímají. Tak jako fungujeme na ledě, měli bychom společně fungovat i mimo něj,“ uzavřel Arpád Györi téma dosavadního průběhu sezony 8. třídy HC Tábor.

Dosavadní výsledky 8. třídy

Pilsen Wolves – HC Tábor 4:4
HC Tábor – Střelci Jindřichův Hradec 7:4
Lvi ČB – HC Tábor 4:5
HC Tábor – Slavoj Český Krumlov B 15:1
Spartak Soběslav – HC Tábor 4:6  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jakub Suchánek se stal kladenským Rytířem!

  Po 18.01. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek našel po odchodu z Českých Budějovic nové angažmá. Od pondělí se zařadil do družiny kladenských Rytířů, kteří se hodlají ve zbytku sezony Chance ligy porvat o návrat do nejvyšší soutěže. Pro šestatřicetiletého obránce není kladenská štace úplně neznámou záležitostí. Ve středočeském klubu se slavnou tradicí odehrál už v roce 2006 čtyři přípravná utkání.       

 • Jakub Suchánek v Motoru skončil

  Čt 14.01. |

  Táborský odchovanec Jakub Suchánek skončil své angažmá v extraligovém Motoru. Důvodem je nereflektování rapidního snížení platu, se kterým přišel českobudějovický klub. V současnosti už má šestatřicetiletý poctivý bek jasno o svém novém angažmá, vše bude ale odtajněno až v úvodu následujícího týdne.     

 • Jak to vypadá s II. ligou?

  Čt 31.12. |

  O aktuální situaci v případě dohrání či nedohrání letošního ročníku druhé ligy hovoří na webu www.hokej.cz Antonín Vansa z Českého hokeje.

   

   

  Více...
 • Dominik Pavlát debutoval za Plzeň

  So 21.11. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát učinil v pátek další zajímavý krok ve své velmi slibně nastartované kariéře. Poprvé po svém letním příchodu do plzeňské Škodovky zasáhl do extraligových bojů, a to v mimořádně náročném střetnutí na ledě Ocelářů Třinec. Mladý muž, který 11. listopadu oslavil jednadvacáté narozeniny, pochytal 35 z celkového počtu 37 střel soupeře a vysloužil si od svých trenérů i spoluhráčů velkou pochvalu. Pocit z dobře odvedené práce může Dominiku Pavlátovi hatit jen skutečnost, že jeho spoluhráči tentokrát nedokázali skórovat a odvezli si ze šlágru ve Slezsku porážku 0:3 (třetí gól přidali domácí při power play do prázdné klece).       

 • Vrátí se jméno Svejkovský do NHL?

  Út 03.11. |

  Mílový krok k zářivé budoucnosti v nejslavnější hokejové soutěži světa udělal v uplynulých týdnech Lukáš Svejkovský, syn táborského odchovance Jaroslava Svejkovského. Osmnáctiletého talentovaného útočníka, který se narodil ve Spojených státech a má dvojí občanství, si ve čtvrtém kole nedávného draftu vybral ze 108. pozice tým Pittsburgh Penguins. Jméno Svejkovský tak brzy může opět přibýt na mapu NHL. Jeho otec Jaroslav Svejkovský v ní odehrál 113 utkání a spolu s dalším Táborákem Radkem Dvořákem byl jedním ze třinácti Čechů, kterým se podařilo dát čtyři góly v jednom utkání (za Washington v Buffalu v roce 1997). Dalšímu rozkvětu jeho slibné kariéry zabránil surový faul protihráče, po kterém už se "Yogi" na led v roli hráče nevrátil.           

Starší aktuality