MLADŠÍ DOROST: Doma Kohouti servírovali zklamání, v Liberci ale Bílé Tygry potrápili

13.12.2016 03:14, autor: Pavel Šácha

Extraligoví mladší dorostenci odkrojili ze svého sezónního programu další dva dílky. První z nich měl před domácím publikem hodně hořkou příchuť, zato vystoupení pod Ještědem dodalo do táborské šatny navzdory konečné porážce novou vlnu optimismu.

HC Tábor - Slavia Praha

3:12 (0:3, 2:7, 1:2)

Čtvrtek, 8.12.2016 16:30 - Dorost

 

Branky a nahrávky: Slabý (Hubata), Chocholoušek, Berka.

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Baloun (35. Vácha) - Hubata, Pavlát, Volčík, Černošek, Křepelka, Havlíček, Slabý - Čech, Chocholoušek, Ledecký – Lang, Přívozník, Petřík - Barták, Knobloch, Kovařík – Berka.

Bílí Tygři Liberec - HC Tábor

6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Neděle, 11.12.2016 0:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: - Čech (Kovařík)

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Baloun (Bartoň) – Pavlát, Čížek, Volčík, Černošek, Hubata – Slabý, Knobloch, Ledecký, Lang, Přívozník, Čech, Chocholoušek, Barták, Berka, Kovařík, Petřik.

René Skalický, trenér mladšího dorostu HC Tábor – po zápase se Slavií: „Ani se mi nechce věřit, že jsme před dvěma měsíci s tím samým soupeřem hráli 1:2. Je pravda, že postrádáme pět hráčů základní sestavy a nastoupili mladí kluci. Ti se ale své role zhostili skvěle, zatímco dorazoví borci zápas úplně vypustili, místo toho aby mladým ukázali, jak se extraliga hraje. Tak špatný poraženecký přístup jsem snad ještě nezažil. Slavii vyšlo všechno, na co sáhla, a mi jen naivně koukali, jak hrají hokej a skóre zápasu narůstá. Názorně se ukazuje, že liga a  extraliga mladšího dorostu jsou dva úplně jiné sporty. Mladé kluky budeme i nadále nasazovat, aby si zvykali na tempo extraligy, a to i za cenu takových debaklů. Na rozdíl od jiných si toho totiž váží a hrají s pokorou k této soutěži.“ Po zápase v Liberci: „Na malé hřiště do Liberce jsme jeli odčinit domácí debakl se Slavií. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale hráli jsme výborně. Malá kluziště nám svědčí.  Přestože nám stále chybějí zranění klíčoví hráči, kluci za to vzali, jejich hra jiskřila, a i se poprali. Výborně zachytal Baloun a po dvou třetinách byl výsledek na vážkách. Bohužel vždycky, když se nadechneme, tak nás usadí arbitři; my jako nejhodnější mužstvo v extralize jsme hráli šestadvacet minut v oslabení. Od druhé třetiny nás rozhodčí 'řezal' a neuznal nám ani regulérní gól. Kluky to ale tentokrát nezlomilo, cítili křivdu a dřeli. Výsledek je pro nás krutý. Liberec byl sice výrazně lepší, ale my jsme jeli domů se vztyčenou hlavou, protože jsme mu to nedali zadarmo. Jen víc takových zápasů…“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality