MLADŠÍ DOROST: Táborský tým se úspěchu nedočkal, od Komety fasoval doma jedenáct gólů

20.11.2016 19:45, autor: Pavel Šácha

Ne, a ne a ne… Čekání táborských mladíků na první ryzí extraligový úspěch se znovu protáhne. Po čtvrteční porážce v Mladé Boleslavi a vcelku solidním výkonu se jejich naděje upínala k domácímu duelu s předposlední brněnskou Kometou. Právě ten ovšem přinesl domácím barvám jen další velké zklamání.

BK Mladá Boleslav - HC Tábor

8:3 (2:0, 2:2, 4:1)

Čtvrtek, 17.11.2016 0:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: - Čech (Šedivý), Čech (Petřík, Šedivý), Petřík (Přívozník, Lang).

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Vácha (52. Baloun) – Pavlát, Čížek, Volčík, Černošek, Pánek, Štekr, Šedivý – Slabý, Ledecký, Lang, Přívozník, Čech, Chocholoušek, Barták, Berka, Kovařík, Petřík.

HC Tábor - Kometa Brno

0:11 (0:2, 0:3, 0:5)

Neděle, 20.11.2016 13:30 - Dorost

 

Branky a nahrávky: -

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Baloun (40 Bartoň)- Volčík, Šedivý, Čížek, Pavlát, Černošek, Štekr - Barták, Chocholoušek, Ledecký – Čech, Přívozník, Petřík - Hubata, Lang, Pánek - Berka, Pauš, Slabý.

René Skalický, trenér mladšího dorostu HC Tábor – po utkání v Mladé Boleslavi:Do Boleslavi jsme odcestovali bez tří zraněných hráčů základní sestavy z utkání se Slavií, což bylo znát. Do branky šel poprvé od začátku mladý Vácha, a přestože zachytal výborně, zase to nestačilo. Dvě třetiny hrajeme hezký hokej nahoru dolů, dotáhneme se vždycky na rozdíl dvou gólů a nadechneme se k ataku, ale pak po hrubce inkasujeme. Těžko se po takovém výsledku říká, že jsme Mladou Boleslav po dvě třetiny zle trápili, když tu poslední úplně vypustíme. Hrálo se na hlavní aréně ŠkodaEnergo, tedy na velkém hřišti, a pro naše beky je vždy naprosto nadlidský úkol soupeře ubránit. Šanci na dobrý výsledek máme jen na úzkém kluzišti soupeřů, kde to mají naši obránci k bráně blíž.“ Po utkání s Kometou Brno: „Před zápasem jsem zkusil experiment s tím, že posílíme útok našimi nejlepšími beky, protože jediná Kometa má naopak mladé nezkušené beky. Snaha dostat soupeře pod tlak a dát víc gólů než soupeř se absolutně minula účinkem, a naopak jsme odešli s nulou… Dva naši nejagresivnější obránci byli sice i v útoku kupodivu nejlepší, ale po třech tutových šancích v začátku utkání jsme v první třetině zbytečně dvakrát inkasovali. Pak už jsme se z ledu úplně vytratili. Kometě jsme prvních pět gólů darovali úplně sami a v poslední třetině jsme snad ani nevystřelili na soupeřovu branku. Naše první obrana byla v tomto utkání absolutně trapná, ale nešlo to vůbec nikomu. Ta desítka je sice krutá, ale po takovém výkonu jsme si ji i zasloužili. Nejhorší je, že jsou někteří hráči skutečně přesvědčeni, že hrají dobře a chyby dělají jiní. Sebereflexe a pokora neexistuje.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality