MLADŠÍ DOROST: Z klece Bílých Tygrů statečně vynesli první extraligový bod, na Duklu nestačili

13.09.2016 00:21, autor: Pavel Šácha

Mladší dorostenci v minulém týdnu poprvé okusili, jak lahodnou chuť má extraligový bodový zisk. Jeho nečekaným rodištěm se stala aréna Bílých Tygrů z Liberce. O tři dny později chtěli táborští mladíci na úspěch pod Ještědem navázat, ale domácí zápas s Duklou Jihlava jim místo toho přichystal další hořké zklamání.

Bílí Tygři Liberec - HC Tábor

3:2p (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Čtvrtek, 8.9.2016 16:30 - Dorost

 

Branky a nahrávky: - Chocholoušek, Lang (Petřík).

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Baloun (Vácha) - Čížek, Šedivý, Pánek, Volčík, Štekr, Hubata, Černošek, Pavlát - Barták, Chocholoušek, Ledecký - Petřík, Přívozník, Lang - Berka, Čech, Kovařík - Bouška.

HC Tábor - HC Dukla Jihlava

1:5 (0:1, 0:2, 1:1)

Neděle, 11.9.2016 14:15 - Dorost

 

Branky a nahrávky: Štekr (Komma).

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Baloun, Vácha - Hubata, Štekr, Pánek, Volčík, Šedivý, Pavlát, Černošek, Čížek - Barták, Chocholoušek, Ledecký - Komma, Přívozník, Lang - Berka, Petřík, Kovařík - Bouška, Čech.


René Skalický, trenér mladšího dorostu HC Tábor – po utkání v Liberci: „Sehráli jsme velice dobré utkání a získali první bod, mohly být yle klidně i tři. Tolik šancí jsme už dlouho neměli, ale neproměňovali jsme je. Skvěle nám opět zachytal Kuba Baloun a všichni tentokrát dřeli; za nepříznivého stavu 0:2 se kluci nevzdali, dokázali v poslední třetině vyrovnat a zápas dotáhli do prodloužení tři na tři. V něm už je to vabank a my prostě udělali dvě chyby, kterých soupeř takovýchto kvalit dokázal využít. Myslím si, že ten první bod jsme si za bojovnost zasloužili. A hlavně je to pro kluky po výprasku od Českých Budějovic taková satisfakce, že hokej hrát umějí,  a jen si je třeba plnit svoje úkoly. A to tentokrát dokázali.“
 Po utkání s Jihlavou: „Dnes to bylo z naší strany opět takové utahané, nesehráli jsme dobré utkání. Kluci si ze začátku plnili své úkoly a snažili se eliminovat útočnou sílu soupeře, což se jim dařilo. Srazil nás sice hned první inkasovaný gól po třiatřiceti vteřinách, ale až do půlky třetí třetiny jsme byli stále ve hře, když se nám podařilo snížit na 3:1. Naše útočná aktivita je ale bohužel špatná a  šance, které si dokážeme pracně vytvořit, laxně zahazujeme. Opět přišla odplata na 1:4 a bylo po zápase. Dvě sekundy před sirénou jsme dostali úplně zbytečný pátý gól, který jsme Jihlavě neuvěřitelně připravili na podnose. Tentokrát nám hrála špatně hlavně celá obrana v součinnosti s centry. Je vidět, že doma na velkém hřišti nestíháme pokrýt velkou obrannou třetinu a paradoxně nám vyhovují malá kluziště u soupeřů. Doma to prostě bude vždycky hrozně těžké… Kluci už si ale začínají uvědomovat, že hrát se dá s každým, pokud si plní to, co je dáno námi trenéry. To je pozitivní. Na experimenty a parádu tady není místo.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality