Návrat! Dlouholetý kapitán Jakub Matušík se po roce vrací z brodské Kotliny domů

06.12.2019 13:20, autor: Pavel Šácha

Na soupisku kohoutů přibylo v den mikulášské nadílky další jméno. A ne jen tak ledajaké – téměř po roční odmlce se domů do Tábora vrací někdejší kapitán zdejší druholigové družiny a jedna z nejvýraznějších postav uplynulé druholigové epochy táborského hokeje Jakub Matušík.

Návrat! Dlouholetý kapitán Jakub Matušík se po roce vrací z brodské Kotliny domů


Dvaatřicetiletý útočník se v polovině prosince loňského roku rozhodl po dlouhých letech změnit dres a zamířil do kádru ambiciózních havlíčkobrodských Bruslařů. V jejich mužstvu zahájil i letošní mistrovský ročník, ale nyní se jeho hokejová cesta znovu otočila domů k Táboru. Oba kluby se v uplynulých dnech dohodly na předčasném ukončení hostování Jakuba Matušíka a v současnosti už je znovu hráčem mateřského HC Tábor.
 „Těch důvodů bylo hned několik, hlavně pak náročný program s dalekým dojížděním na tréninky a na zápasy, které šlo jen těžko skloubit s mými povinnostmi tady v Táboře. Navíc se v Brodě už na startu sezony trochu změnily plány,“ prohlásil Jakub Matušík. „Možnost návratu do Tábora byla na stole v podstatě už na začátku listopadu. V Brodě jsem prožil fajn rok, poznal jsem zase hodně nových kamarádů a budu k němu mít vždycky blízko. Tábor je ale jenom jeden. Prostě se vracím domů a těším se na to,“ dodal zkušený centr.

Dalším hráčem, jehož služby mohou táborští trenéři v nejbližší budoucnosti využít, je devatenáctiletý útočník Aleš Řezáč. Odchovanec táborského hokeje působící v juniorce českobudějovického Motoru bude mít do Tábora vyřízené střídavé starty. Fanoušci kohoutů už ho mohli v dresu svého týmu vidět ve čtyřech zápasech loňského ročníku druhé ligy. Šikovný hráč má letos na kontě 22 zápasů v juniorském Poháru DHL s bilancí 7 branek
a 4 asistencí. K jednomu utkání si odskočil do David Servisu.

Dodejme, že z hlediska kádru kohoutů je pro fanoušky připraveno ještě jedno zajímavé vánoční překvapení.

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

Starší aktuality