Návrat! Dlouholetý kapitán Jakub Matušík se po roce vrací z brodské Kotliny domů

06.12.2019 13:20, autor: Pavel Šácha

Na soupisku kohoutů přibylo v den mikulášské nadílky další jméno. A ne jen tak ledajaké – téměř po roční odmlce se domů do Tábora vrací někdejší kapitán zdejší druholigové družiny a jedna z nejvýraznějších postav uplynulé druholigové epochy táborského hokeje Jakub Matušík.

Návrat! Dlouholetý kapitán Jakub Matušík se po roce vrací z brodské Kotliny domů


Dvaatřicetiletý útočník se v polovině prosince loňského roku rozhodl po dlouhých letech změnit dres a zamířil do kádru ambiciózních havlíčkobrodských Bruslařů. V jejich mužstvu zahájil i letošní mistrovský ročník, ale nyní se jeho hokejová cesta znovu otočila domů k Táboru. Oba kluby se v uplynulých dnech dohodly na předčasném ukončení hostování Jakuba Matušíka a v současnosti už je znovu hráčem mateřského HC Tábor.
 „Těch důvodů bylo hned několik, hlavně pak náročný program s dalekým dojížděním na tréninky a na zápasy, které šlo jen těžko skloubit s mými povinnostmi tady v Táboře. Navíc se v Brodě už na startu sezony trochu změnily plány,“ prohlásil Jakub Matušík. „Možnost návratu do Tábora byla na stole v podstatě už na začátku listopadu. V Brodě jsem prožil fajn rok, poznal jsem zase hodně nových kamarádů a budu k němu mít vždycky blízko. Tábor je ale jenom jeden. Prostě se vracím domů a těším se na to,“ dodal zkušený centr.

Dalším hráčem, jehož služby mohou táborští trenéři v nejbližší budoucnosti využít, je devatenáctiletý útočník Aleš Řezáč. Odchovanec táborského hokeje působící v juniorce českobudějovického Motoru bude mít do Tábora vyřízené střídavé starty. Fanoušci kohoutů už ho mohli v dresu svého týmu vidět ve čtyřech zápasech loňského ročníku druhé ligy. Šikovný hráč má letos na kontě 22 zápasů v juniorském Poháru DHL s bilancí 7 branek
a 4 asistencí. K jednomu utkání si odskočil do David Servisu.

Dodejme, že z hlediska kádru kohoutů je pro fanoušky připraveno ještě jedno zajímavé vánoční překvapení.

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
Starší aktuality