Nejmladší reprezentanti HC Tábor uložili do své klenotnice další turnajový triumf

26.01.2019 00:30, autor: Pavel Šácha

Táborští „prvňáčci“ sbírají herní ostruhy tím nejpříjemnějším možným způsobem. Na sklonku minulého týdne ovládli turnaj ročníku 2012 ve Veselí nad Lužnicí a už potřetí v této sezóně si pověsili na krk zlaté medaile. Za jejich úspěchem stál především poctivý týmový výkon.

Nejmladší reprezentanti HC Tábor uložili do své klenotnice další turnajový triumf


Na velmi kvalitně obsazeném turnaji byl prvním soupeřem nejmladších táborských reprezentantů tým z Českého Krumlova. Jeho hráči však na brankáře Jakuba Kačenu nenašli recept a utrpěli porážku 0:11. Také následující utkání s českobudějovickým Motorem se neslo ve znamení převahy nejmladších táborských nadějí, kterou nakonec přetavily ve vítězství 9:2. Jedinou porážku musel táborský celek strávit v utkání se Spartakem Soběslav, kterému podlehl těsně 7:8.

Tradičně napínavou bitvu přineslo utkání s domácí Lokomotivou, kterou kohouti porazili 9:7. Posledním turnajovým soupeřem benjamínků od Jordánu byl tým ze Strakonic. S ohledem na výsledky ostatních mužstev musela táborská parta svého protivníka porazit, a to výrazným rozdílem, pokud chtěla pomýšlet na nejvyšší příčku. Trenéři i přesto využili celého kádru a nechali v utkání odpočívat dvě opory týmu. Navzdory tomu Táborští deklasovali protivníka od Otavy výsledkem 20:1 a odsunuli veselskou „Lokotku“ na stříbrný stupínek.

Nutno dodat, že táborští trenéři využili širokého kádru týmu. Ten do Veselí odcestoval s třinácti hráči, a ke každému zápasu tak mohl nastoupit v obměněné sestavě. V brance se prostřídali oba gólmani a zachytali výborně.

HC Tábor – HC Slavoj Český Krumlov 11:0

Branky Tábora: Jindra 6, Pešina 3, Slaba, Soldát.
Sestava táborského týmu: Kačena - Jindra, Kolář, Slaba, Babinský, Pešina, Soldát, J. Vlk, T. Vlk.

HC Tábor – Motor České Budějovice 9:2

Branky Tábora: Zákostelecký 3, Slaba 3, Soldát 2, T. Vlk.
Sestava táborského týmu: Janovský - Babinský, Slaba, Zákostelecký, Duchoslav, Soldát, Kočí, J. Vlk, T. Vlk.

HC Tábor – OLH Spartak Soběslav 7:8

Branky Tábora: Jindra 3, Pešina 3, Slaba.
Sestava táborského týmu: Janovský - Jindra, Babinský, Kolář, Duchoslav, Pešina, Slaba, Zákostelecký, Kočí.

HC Tábor – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 9:7

Branky Tábora: Pešina 5, Jindra 2, Soldát, Babinský.
Sestava táborského týmu: Kačena - Jindra, Duchoslav, Babinský, Kočí, Pešina, Soldát, Zákostelecký, Slaba.

HC Tábor – HC Strakonice 20:1

Branky Tábora: Pešina 7, Jindra 5, Zákostelecký 3, Soldát 2, Kačena 2, Duchoslav.
Sestava táborského týmu: Janovský - Jindra, Babinský, Kolář, Duchoslav, Pešina, Slaba, Zákostelecký, Kočí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Táborští žáci na olympiádě

  Po 23.01. |

  V Krkonoších odstartovala v tomto týdnu Zimní olympiáda dětí a mládeže. V hokejovém výběru Jihočeského kraje má táborský hokej dvojí zastoupení v osobách Antonína Pufra a Matěje Slabého. Z pondělních zahajovacích zápasů vytěžili Jihočeši bod za remízu 2:2 s Vysočinou, Královéhradeckému kraji podlehli 1:4.  

  Více...
 • Dvě posily pro juniorku

  Pá 06.01. |

  V prvním letošním střetnutí regionální ligy juniorů na ledě Pelhřimova se v táborském týmu představí dvě nové, resp. staronové tváře. Z působení v juniorce královéhradeckého Mountfieldu, kam se přestěhoval z jihlavské Dukly, se domů k Jordánu vrátil odchovanec a někdejší tahoun extraligového dorostu HC Tábor Jan Nevšímal. Ryzím novicem na soupisce kohoutů je jiný útočník David Hohenberger z českobudějovického Motoru.  

 • Oliver Šatný na MS dvacítek!

  Po 12.12. |

  Brankář Oliver Šatný, soběslavský odchovanec, jenž svůj talent rozvíjel v žákovských týmech HC Tábor, nechybí v nominaci na blížící se mistrovství světa hokejistů do 20 let. Talentovaný gólman aktuálně září v barvách zámořského týmu Cape Breton hrajícího prestižní juniorskou QMJHL. Mezi náhradníky pro šampionát figurují odchovanci táborského hokeje a momentálně Bílý Tygr z Liberce Jakub Šedivý a mladoboleslavský Karel Křepelka

  Více...
 • David Gába v pondělí za Vsetín

  Po 05.12. |

  Táborský brankář David Gába znovu oblékne vsetínský dres. Při vleklých zdravotních potížích brankářů třetího týmu Chance ligy vypomůže mužstvu z Valašska v pondělním domácím střetnutí se Šumperkem.

 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

Starší aktuality