Nejmladší reprezentanti HC Tábor uložili do své klenotnice další turnajový triumf

26.01.2019 00:30, autor: Pavel Šácha

Táborští „prvňáčci“ sbírají herní ostruhy tím nejpříjemnějším možným způsobem. Na sklonku minulého týdne ovládli turnaj ročníku 2012 ve Veselí nad Lužnicí a už potřetí v této sezóně si pověsili na krk zlaté medaile. Za jejich úspěchem stál především poctivý týmový výkon.

Nejmladší reprezentanti HC Tábor uložili do své klenotnice další turnajový triumf


Na velmi kvalitně obsazeném turnaji byl prvním soupeřem nejmladších táborských reprezentantů tým z Českého Krumlova. Jeho hráči však na brankáře Jakuba Kačenu nenašli recept a utrpěli porážku 0:11. Také následující utkání s českobudějovickým Motorem se neslo ve znamení převahy nejmladších táborských nadějí, kterou nakonec přetavily ve vítězství 9:2. Jedinou porážku musel táborský celek strávit v utkání se Spartakem Soběslav, kterému podlehl těsně 7:8.

Tradičně napínavou bitvu přineslo utkání s domácí Lokomotivou, kterou kohouti porazili 9:7. Posledním turnajovým soupeřem benjamínků od Jordánu byl tým ze Strakonic. S ohledem na výsledky ostatních mužstev musela táborská parta svého protivníka porazit, a to výrazným rozdílem, pokud chtěla pomýšlet na nejvyšší příčku. Trenéři i přesto využili celého kádru a nechali v utkání odpočívat dvě opory týmu. Navzdory tomu Táborští deklasovali protivníka od Otavy výsledkem 20:1 a odsunuli veselskou „Lokotku“ na stříbrný stupínek.

Nutno dodat, že táborští trenéři využili širokého kádru týmu. Ten do Veselí odcestoval s třinácti hráči, a ke každému zápasu tak mohl nastoupit v obměněné sestavě. V brance se prostřídali oba gólmani a zachytali výborně.

HC Tábor – HC Slavoj Český Krumlov 11:0

Branky Tábora: Jindra 6, Pešina 3, Slaba, Soldát.
Sestava táborského týmu: Kačena - Jindra, Kolář, Slaba, Babinský, Pešina, Soldát, J. Vlk, T. Vlk.

HC Tábor – Motor České Budějovice 9:2

Branky Tábora: Zákostelecký 3, Slaba 3, Soldát 2, T. Vlk.
Sestava táborského týmu: Janovský - Babinský, Slaba, Zákostelecký, Duchoslav, Soldát, Kočí, J. Vlk, T. Vlk.

HC Tábor – OLH Spartak Soběslav 7:8

Branky Tábora: Jindra 3, Pešina 3, Slaba.
Sestava táborského týmu: Janovský - Jindra, Babinský, Kolář, Duchoslav, Pešina, Slaba, Zákostelecký, Kočí.

HC Tábor – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 9:7

Branky Tábora: Pešina 5, Jindra 2, Soldát, Babinský.
Sestava táborského týmu: Kačena - Jindra, Duchoslav, Babinský, Kočí, Pešina, Soldát, Zákostelecký, Slaba.

HC Tábor – HC Strakonice 20:1

Branky Tábora: Pešina 7, Jindra 5, Zákostelecký 3, Soldát 2, Kačena 2, Duchoslav.
Sestava táborského týmu: Janovský - Jindra, Babinský, Kolář, Duchoslav, Pešina, Slaba, Zákostelecký, Kočí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality