Oslabené mužstvo Tábora bude ve středu bojovat o body v hájemství David servisu

28.01.2020 23:54, autor: Pavel Šácha

Po sobotním vítězství na ledě píseckých Králů nastoupí mužstvo HC Tábor už ve středu k další bitvě na jihočeské druholigové scéně. Tentokrát budou jeho hráči bojovat o body v českobudějovickém Pouzar centru, kde je očekává velmi nepříjemný tým David servisu. Utkání začne v 18 hodin.

Oslabené mužstvo Tábora bude ve středu bojovat o body v hájemství David servisu


Vizitka soupeře

Servismani mají už řadu kol jasno o svém osudu v základní části soutěže. Na šestém místě ztrácejí propastných 20 bodů na pátou Kobru Praha, ale zároveň se nemusejí bát, že přijdou o předkolo play-off, protože je od sedmého Písku dělí rovněž těžko dostižitelných 15 bodů. Zbylé zápasy tak mohou pojmout především jako přípravu na druhou fázi sezony.

Jak už bylo několikrát zmíněno, postavení českobudějovické družiny rozhodně nekoresponduje s potenciálem jejího silného kádru, ovšem za předpokladu, že nemají trenéři Kupka a Fedur potíže s početním obsazením zápasové soupisky, jako tomu bylo v několika předchozích utkáních.

Do čela týmové produktivity už se podle očekávání prodral Roman Šulčík, který posbíral už 39 bodů (16+23).  Za ním sídlí nejlepší střelec David servisu Miroslav Tejko (22+15) následovaný matadorem Tomášem Vakem (15+21) a Jakubem Markem (12+18). Za tímto kvartetem už figurují obránci Daniel Dudáček (1+20) a Vladimír Sičák (8+12). Neohroženou jedničkou budějovického celku je po svém přesunu z Klatov Martin Hauser.

Dosavadní vzájemné zápasy

Z předchozích čtyř sezónních derby mají oba soupeři srovnané účty, což dokazuje, jak neoblíbeným protivníkem David servis pro táborské kohouty je. První vzájemný duel u Vltavy sice zvládli a přivezli si domů výhru 4:1, následně jim ale jejich sok porážku 1:4 vrátil a těsným vítězstvím 3:2 ozdobil i třetí duel na domácím ledě. Naposledy se spolu krajští sousedé potkali v sobotu 28. prosince a tentokrát slavili Táborští, kteří zvítězili 6:2.

Z táborské šatny

Současná mohutná vlna onemocnění se velice citelně dotkal i táborského souboru. Trenér Arpád Györi si musel ze svých středečních plánů vyškrtnout vinou nemoci kompletní první útočnou formaci Ondřej Šulek – Jan Trummer – Jan Bárta. K dispozici stále není ani další nemocný forvard Tadeáš Pejchal a oželet musejí také služby obránce Dominika Havelky, jehož zranění stále ještě není zahojené.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • První výsledky II. ligy sk. Jih

  So 19.09. |

  Kobra Praha - Klatovy 8:3 (Bříška 2, Tondr 2, Knesl, Mucha, Hlinka, Zídek - Přikryl, Hasman, Michel), Cheb - Příbram 2:8 (Prošek, Rubeš - Grubner 2, Dragoun 2, Kolouch, Kutlák, Řepík, Káník).

 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

Starší aktuality