Pochod fanoušků městem a pomoc dobré věci s dárkem: i takový bude obraz sobotního derby

29.10.2015 04:10, autor: Pavel Šácha

Sobotní druholigové střetnutí táborských Kohoutů s píseckým rivalem je pro hokejovou obec u Jordánu obrovským šlágrem. Toto prestižní derby dvou velkých jihočeských rivalů díky tomu přeroste rámec běžného střetnutí.

Pochod fanoušků městem a pomoc dobré věci s dárkem: i takový bude obraz sobotního derby

HC Tábor - IHC Králové Písek

7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

Sobota, 31.10.2015 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 4. Matušík (Kanov), 33. Kellner (Matušík), 38. Matušík (Kellner, Seidl), 42. Krätzer (Zayml, Heršálek), 45. Mrkvička (Kellner), 47. Zayml (Dvořák, Havran), 60. Polodna (Kellner, Semrád) - 19. Procházka (Sýbek).

Rozhodčí: St. Mertl - J. Mertl, Samuel.   Vyloučení: 6:10 - navíc Semrád (Tábor) 10 minut OT   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:1, 7:1   Střely: 42:18   Diváci: 2792

HC TÁBOR: Klestil (Novák) - Semrád, Černý, Klíma, Kanov, Heršálek, Dvořák, od 41. navíc Havran - Kellner, Mrkvička, Polodna - Březina, Matušík, Seidl - Krätzer, Zayml, Severa.

IHC KRÁLOVÉ PÍSEK: Bláha (47. Panec) - Procházka, Jirků, Hřebíček, Škopek, Hanus, Pavlíček, Koutenský - Urbanec, Vlček, Sýbek, Mošovský, Marek, Suchan, Slavík, Růžička, Ferebauer, Bernad, Novák, Volf.

Pochod městem

 Fanoušci táborského hokeje se tentokrát mohou sejít už v 16.30 hodin, nikoliv u zimního stadionu, ale na Žižkově náměstí. Právě odtud se totiž vydají průvodem do dějiště zápasu. a vyjádří tak podporu svému klubu. Zároveň tím chtějí ukázat, jak moc je město nad Jordánem zaslíbené právě lednímu hokeji, na který může být pyšné, a který ho po celé republice tak skvěle reprezentuje.

 Podobný pochod městem se konal naposledy na konci sezony 2012 – 2013. Kdy? Před utkáním s Pískem! Tehdy se oba rivalové utkali v baráži o první ligu, domácí tým jako úspěšný účastník třetí nejvyšší soutěže, hosté jako smutný prvoligista (blíže k zápasu na jiném místě této strany).

Pomozte a získejte dres

Klub HC Tábor se rozhodl před zahájením sobotního střetnutí připravit pro své fanoušky i zajímavé dárky: dresy z minulých sezon, převážně pak z doby, kdy A-mužstvo působilo v první lize (2009 – 2001). Zároveň se tímto způsobem chystá pomoci dobré věci.

 Dresy jsou připraveny pro prvních 80 fanoušků, kteří odevzdají před Fanshopem ve vestibulu zimního stadionu minimálně 50 plastových víček. Ty pak budou v rámci známé charitativní akce využity na pomoc dvouletému Honzíkovi.

 O nic v tomto směru nepřijdou ani účastníci pochodu, který dorazí na stadion přece jen později než první nedočkaví návštěvníci zápasu. Před začátkem průvodu mohou získat hokejové dresy přímo na náměstí, samozřejmě rovněž oproti minimálně padesáti odevzdaným víčkům.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

Starší aktuality