Pochod fanoušků městem a pomoc dobré věci s dárkem: i takový bude obraz sobotního derby

29.10.2015 04:10, autor: Pavel Šácha

Sobotní druholigové střetnutí táborských Kohoutů s píseckým rivalem je pro hokejovou obec u Jordánu obrovským šlágrem. Toto prestižní derby dvou velkých jihočeských rivalů díky tomu přeroste rámec běžného střetnutí.

Pochod fanoušků městem a pomoc dobré věci s dárkem: i takový bude obraz sobotního derby

HC Tábor - IHC Králové Písek

7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

Sobota, 31.10.2015 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 4. Matušík (Kanov), 33. Kellner (Matušík), 38. Matušík (Kellner, Seidl), 42. Krätzer (Zayml, Heršálek), 45. Mrkvička (Kellner), 47. Zayml (Dvořák, Havran), 60. Polodna (Kellner, Semrád) - 19. Procházka (Sýbek).

Rozhodčí: St. Mertl - J. Mertl, Samuel.   Vyloučení: 6:10 - navíc Semrád (Tábor) 10 minut OT   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:1, 7:1   Střely: 42:18   Diváci: 2792

HC TÁBOR: Klestil (Novák) - Semrád, Černý, Klíma, Kanov, Heršálek, Dvořák, od 41. navíc Havran - Kellner, Mrkvička, Polodna - Březina, Matušík, Seidl - Krätzer, Zayml, Severa.

IHC KRÁLOVÉ PÍSEK: Bláha (47. Panec) - Procházka, Jirků, Hřebíček, Škopek, Hanus, Pavlíček, Koutenský - Urbanec, Vlček, Sýbek, Mošovský, Marek, Suchan, Slavík, Růžička, Ferebauer, Bernad, Novák, Volf.

Pochod městem

 Fanoušci táborského hokeje se tentokrát mohou sejít už v 16.30 hodin, nikoliv u zimního stadionu, ale na Žižkově náměstí. Právě odtud se totiž vydají průvodem do dějiště zápasu. a vyjádří tak podporu svému klubu. Zároveň tím chtějí ukázat, jak moc je město nad Jordánem zaslíbené právě lednímu hokeji, na který může být pyšné, a který ho po celé republice tak skvěle reprezentuje.

 Podobný pochod městem se konal naposledy na konci sezony 2012 – 2013. Kdy? Před utkáním s Pískem! Tehdy se oba rivalové utkali v baráži o první ligu, domácí tým jako úspěšný účastník třetí nejvyšší soutěže, hosté jako smutný prvoligista (blíže k zápasu na jiném místě této strany).

Pomozte a získejte dres

Klub HC Tábor se rozhodl před zahájením sobotního střetnutí připravit pro své fanoušky i zajímavé dárky: dresy z minulých sezon, převážně pak z doby, kdy A-mužstvo působilo v první lize (2009 – 2001). Zároveň se tímto způsobem chystá pomoci dobré věci.

 Dresy jsou připraveny pro prvních 80 fanoušků, kteří odevzdají před Fanshopem ve vestibulu zimního stadionu minimálně 50 plastových víček. Ty pak budou v rámci známé charitativní akce využity na pomoc dvouletému Honzíkovi.

 O nic v tomto směru nepřijdou ani účastníci pochodu, který dorazí na stadion přece jen později než první nedočkaví návštěvníci zápasu. Před začátkem průvodu mohou získat hokejové dresy přímo na náměstí, samozřejmě rovněž oproti minimálně padesáti odevzdaným víčkům.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jak dál s mládeží a nižšími soutěžemi?

  Čt 21.01. |

  Web www.hokej.cz přinesl tiskovou zprávu Českého hokeje týkající se případného dohrání mládežnických a nižších soutěží. Přečtěte si ji zde.

  Více...
 • Jakub Suchánek se stal kladenským Rytířem!

  Po 18.01. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek našel po odchodu z Českých Budějovic nové angažmá. Od pondělí se zařadil do družiny kladenských Rytířů, kteří se hodlají ve zbytku sezony Chance ligy porvat o návrat do nejvyšší soutěže. Pro šestatřicetiletého obránce není kladenská štace úplně neznámou záležitostí. Ve středočeském klubu se slavnou tradicí odehrál už v roce 2006 čtyři přípravná utkání.       

 • Jakub Suchánek v Motoru skončil

  Čt 14.01. |

  Táborský odchovanec Jakub Suchánek skončil své angažmá v extraligovém Motoru. Důvodem je nereflektování rapidního snížení platu, se kterým přišel českobudějovický klub. V současnosti už má šestatřicetiletý poctivý bek jasno o svém novém angažmá, vše bude ale odtajněno až v úvodu následujícího týdne.     

 • Jak to vypadá s II. ligou?

  Čt 31.12. |

  O aktuální situaci v případě dohrání či nedohrání letošního ročníku druhé ligy hovoří na webu www.hokej.cz Antonín Vansa z Českého hokeje.

   

   

  Více...
 • Dominik Pavlát debutoval za Plzeň

  So 21.11. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát učinil v pátek další zajímavý krok ve své velmi slibně nastartované kariéře. Poprvé po svém letním příchodu do plzeňské Škodovky zasáhl do extraligových bojů, a to v mimořádně náročném střetnutí na ledě Ocelářů Třinec. Mladý muž, který 11. listopadu oslavil jednadvacáté narozeniny, pochytal 35 z celkového počtu 37 střel soupeře a vysloužil si od svých trenérů i spoluhráčů velkou pochvalu. Pocit z dobře odvedené práce může Dominiku Pavlátovi hatit jen skutečnost, že jeho spoluhráči tentokrát nedokázali skórovat a odvezli si ze šlágru ve Slezsku porážku 0:3 (třetí gól přidali domácí při power play do prázdné klece).       

Starší aktuality