PŘÍPRAVKA D: Poslední zářijová sobota měla pro táborské prvňáčky stříbrný odlesk

02.10.2018 00:04, autor: Pavel Šácha

Nejmladší kohoutci se v sobotu zúčastnili turnaje v nedalekém Veselí nad Lužnicí. Domů si přivezli stříbrnou medaili za druhé místo, když ve finálovém střetnutí podlehli domácí Lokomotivě.

PŘÍPRAVKA D: Poslední zářijová sobota měla pro táborské prvňáčky stříbrný odlesk


Na úvod turnaje přestříleli táborští benjamínci celek Motoru České Budějovice a následně svedli napínavou bitvu s domácími hráči. Poté, co porazili výrazným rozdílem i Slavoj Český Krumlov, čekala je v boji o prvenství odveta s domácí „Lokotkou“.
 Táborští ve finále dlouho vedli, těsný náskok se jim ale ubránit nepodařilo a těsně před koncem Veselští srovnali skóre zápasu. Napínavé finále tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se hráčům Tábora nedařilo, a domů si tak odvezli pohár za druhé místo.

HC Tábor – Motor České Budějovice 14:1

Branky Tábora: Pešina 5, Soldát 4, Slaba 2, Zákostelecký, Babinský, Janovský.

HC Tábor – Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 2:3

Branky Tábora: Pešina 2.

HC Tábor – HC Slavoj Český Krumlov 14:1

Branky Tábora: Pešina 7, Soldát 3, Slaba, Zákostelecký, Babinský, Kačena.

FINÁLE: HC Tábor – Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 5:6 po s.n.

Branky Tábora: Pešina 3, Slaba, Kačena.

Sestava táborského týmu: Kačena (Janovský) – Pešina, Soldát, Slaba, Zákostelecký – Babinský, Kolář, Kočí, Janovský (Kačena).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Táborští žáci na olympiádě

  Po 23.01. |

  V Krkonoších odstartovala v tomto týdnu Zimní olympiáda dětí a mládeže. V hokejovém výběru Jihočeského kraje má táborský hokej dvojí zastoupení v osobách Antonína Pufra a Matěje Slabého. Z pondělních zahajovacích zápasů vytěžili Jihočeši bod za remízu 2:2 s Vysočinou, Královéhradeckému kraji podlehli 1:4.  

  Více...
 • Dvě posily pro juniorku

  Pá 06.01. |

  V prvním letošním střetnutí regionální ligy juniorů na ledě Pelhřimova se v táborském týmu představí dvě nové, resp. staronové tváře. Z působení v juniorce královéhradeckého Mountfieldu, kam se přestěhoval z jihlavské Dukly, se domů k Jordánu vrátil odchovanec a někdejší tahoun extraligového dorostu HC Tábor Jan Nevšímal. Ryzím novicem na soupisce kohoutů je jiný útočník David Hohenberger z českobudějovického Motoru.  

 • Oliver Šatný na MS dvacítek!

  Po 12.12. |

  Brankář Oliver Šatný, soběslavský odchovanec, jenž svůj talent rozvíjel v žákovských týmech HC Tábor, nechybí v nominaci na blížící se mistrovství světa hokejistů do 20 let. Talentovaný gólman aktuálně září v barvách zámořského týmu Cape Breton hrajícího prestižní juniorskou QMJHL. Mezi náhradníky pro šampionát figurují odchovanci táborského hokeje a momentálně Bílý Tygr z Liberce Jakub Šedivý a mladoboleslavský Karel Křepelka

  Více...
 • David Gába v pondělí za Vsetín

  Po 05.12. |

  Táborský brankář David Gába znovu oblékne vsetínský dres. Při vleklých zdravotních potížích brankářů třetího týmu Chance ligy vypomůže mužstvu z Valašska v pondělním domácím střetnutí se Šumperkem.

 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

Starší aktuality