První táborská zkušenost? "Užíval jsem si to. A na novou sezonu se moc těším," říká Kristián Kolář

30.06.2020 02:14, autor: Pavel Šácha

První ohlášená posila táborské druholigové party pro nadcházející mistrovskou sezonu se přiřítila do brankoviště. Čerstvě dvacetiletý mladík Kristián Kolář se chystá navázat na svou krátkou, avšak úspěšnou epizodu z předminulé sezony a přichází k Jordánu na dlouhodobé hostování z kádru extraligové Škody Plzeň. Tento talentovaný rodilý Jihočech nahradí na týmové soupisce Dominika Šorfa, jehož služeb využívali Táborští v předchozí sezoně formou střídavých startů ze Slavie.

První táborská zkušenost? "Užíval jsem si to. A na novou sezonu se moc těším," říká Kristián Kolář


V uplynulém ročníku byl Kristián Kolář hlavním strůjcem pozoruhodného tažení mladičkého týmu Klatov, nyní se ale rozhodl přijmout novou výzvu. „Moc se na to těším,“ přiznává brankář z milevské líhně.       

Po krátké zkušenosti z ročníku 2018/2019 se opět chystáte obléci modro-bílý dres kohoutů. Jak se rodil váš návrat do služeb HC Tábor?
 „Rozhodl jsem se, že v Klatovech už nebudu chtít pokračovat a po sezoně jsem kontaktoval Tábor, o jehož zájmu jsem věděl z dřívějška. Samozřejmě jsem zpočátku čekal na to, jestli mi Plzeň nesežene nějaké angažmá v Chance lize. Určité možnosti se objevily, ale nakonec se žádná z nich neuskutečnila. S Táborem jsme zůstali v kontaktu, a protože byl ten zájem oboustranný, nakonec jsme se domluvili. Mám z toho radost a moc se na sezonu těším.“

Sehrála ve vašem rozhodování svou roli i sedmizápasová táborská epizoda z předminulé sezony?
 „Určitě ano, a docela důležitou. Našel jsem v Táboře skvělou partu kluků a hokej mě tu moc bavil. Užíval jsem si to. Navíc je super, jak parádní je tady atmosféra a kolik fanoušků na hokej chodí. V takové kulise se hned hraje mnohem lépe. I to mělo na moje rozhodnutí velký vliv.“

Pocházíte z Milevska, takže to máte domů z Tábora hodně blízko. Vaši blízcí asi přijali váš krok s radostí…
 „Nejen oni, ale i já. Konečně si zase budeme nablízku, za což jsem rád. Do Tábora je to od nás kousek, takže mohou na zápasy kdykoliv přijet. Třeba moje sestřenice s bratrancem budou určitě rádi, že mne uvidí chytat…“

Co si od sezony v táborském druholigovém dresu slibujete z osobního hlediska?
 „Jak už jsem říkal, předchozí působení jsem si tady opravdu užil a chytalo se mi výborně. Věřím, že mi můj návrat do Tábora dá příležitost znovu se nakopnout a někam se posunout. Chtěl bych chytat tak, aby dělal radost sobě, spoluhráčům i fanouškům.“

Máte představu o týmových plánech?
 „O něčem jsme se s vedením předběžně bavili a je dobře, že jsou tu opět vysoké ambice. Přál bych si, abychom co nejvíc vyhrávali, aby se lidé se na naše zápasy těšili a chodilo jich co nejvíc. Navíc se mi i jako soupeři líbilo, jaký hokej Tábor hrál. Jak už jsem říkal, mám radost, že jsem tady. Jsem ještě mladý a rád bych se v kariéře dostal někam výš. A pokud by se to povedlo třeba právě tady v Táboře, bylo by to super.“

Gratulujeme!

Právě dnes, ve středu 30. června, slaví Kristián Kolář jubilejní 20. narozeniny. Za všechny fanoušky HC Tábor mu touto cestou přejeme hodně zdraví, životního a sportovního štěstí i úspěchů v barvách HC Tábor.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
Starší aktuality