Radim Heřman po Chebu: Byl to od nás sebevědomý výkon, i když ne všechno bylo optimální

28.09.2020 23:08, autor: Pavel Šácha
Radim Heřman po Chebu: Byl to od nás sebevědomý výkon, i když ne všechno bylo optimální


Výprava do nejvzdálenější destinace jižní druholigové skupiny se táborskému týmu vyplatila a domů se vrátil se třemi body za výhru 7:2.
 Výraznou postavou úspěšného střetnutí v Chebu byl i kapitán kohoutů Radim Heřman, který přispěl k vítězství dvěma vstřelenými góly a hodně blízko měl i k prvnímu sezonnímu hattricku.  

Jaký je váš pohled na vítězné sobotní střetnutí?
 Do zápasu jsme určitě vstoupili tou správnou nohou, po celou dobu jsme vedli a měli ho pod kontrolou. Až na některé momenty, které nebyly optimální a musíme na nich zapracovat, to od nás byl sebevědomý výkon a šli jsme za vítězstvím, které bylo zasloužené.

Dá se utkání v Chebu porovnat s předchozím domácím zápasem proti Havlíčkovu Brodu?
 Nechtěl bych se zabývat srovnáním kvality obou soupeřů. Pravdou je, že Havlíčkův Brod jako soupeře známe a šli jsme do toho utkání jistěji. I když jsme ale věděli, co od něj můžeme očekávat, tak jsme ten zápas nezvládli, což je velká škoda. Cheb jsme naopak neznali a možná i proto byl začátek utkání nervózní, vlastně stejně jako celkově náš vstup do sezony. Postupem času jsme zjistili, že když se budeme soustředit na tu naši hru, tak se dokážeme prosadit a dávat góly. Věřím, že v dalších zápasech bude náš výkon oproti oběma zápasům lepší, protože se na to dovedeme v hlavách lépe připravit.

Hovořil jste o příliš nervózním vstupu do sezony. V jakém ohledu se z něj lze ponaučit?'
 Uměli jsme si určitě představit lepší začátek soutěže. Po prvním zápase jsme si trošku museli nastavit zrcadlo; viděli jsme, že náš výkon není optimální, a také teď v Chebu byly pasáže, které je potřeba z naší hry odstranit. Ukázalo se, že ať už budeme hrát s jakýmkoliv soupeřem, musíme v každém zápase pracovat na sto procent po celých šedesát minut, vyvarovat se chyb a umět se z nich poučit.

V nejbližším týdnu vás čeká šňůra tří domácích utkání. Může to být pro vás výhoda?
 Pozitivní je, že nemusíme nikam cestovat a v ideálním stavu máme šanci potěšit diváky třemi výhrami… Na druhé straně v sezonách, které jsem tu strávil, na nás doma často doléhala určitá nepříjemná nervozita. To je samozřejmě věc, kterou bychom letos chtěli zvrátit. Ideálně už ve středečním zápase s Kobrou k tomu chceme udělat první správný krok. Nastavit jasná pravidla: my jsme tady doma, tohle je náš chrám a soupeři odtud budou odvážet body jen těžko.

Současná mimořádná situace v boji s Covidem-19 vnáší do sportovní sezony značnou nejistotu. Jak výrazný vliv to má na běžný chod týmu?
 Je to samozřejmě téma, které se v kabině probírá. Kdybychom se ale měli neustále zabývat tím, jestli budeme nebo nebudeme hrát, a co se bude dít, tak bychom se z toho asi museli zbláznit. Pochopitelně to platí nejen pro hokej, ale i v osobním životě. Musíme brát situaci takovou, jaká je, a podrobit se nastoleným opatřením. Já doufám, že se všechno dohraje tak, aby na nás pokud možno mohli chodit diváci a z celé té sezony se nestala nedůstojná záležitost.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • DOMINIK HAVELKA NA HOKEJ.CZ

  St 28.10. |

  Táborský obránce Dominik Havelka se nechal vyzpovídat serverem www.hokej.cz. O čem všem byla řeč.

  Více...
 • Radek Dvořák na hokej.cz

  Pá 25.09. |

  Jihočeský redaktor Ladislav Lhota vyzpovídal pro hokej.cz našeho nejúspěšnějšího odchovance a táborského patriota Radka Dvořáka. Co všechno v rozhovoru zaznělo?  

  Více...
 • První výsledky II. ligy sk. Jih

  So 19.09. |

  Kobra Praha - Klatovy 8:3 (Bříška 2, Tondr 2, Knesl, Mucha, Hlinka, Zídek - Přikryl, Hasman, Michel), Cheb - Příbram 2:8 (Prošek, Rubeš - Grubner 2, Dragoun 2, Kolouch, Kutlák, Řepík, Káník).

 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

Starší aktuality