STARŠÍ DOROST: Paráda! Táborští zavřeli Klatovům dveře mezi elitu. A zevnitř…!

27.11.2017 22:57, autor: Pavel Šácha

V sobotu odpoledne se na táborském ledě rozhořela klíčová bitva o vstupenku mezi elitní ligovou společnost. Získat ji mohl pouze vítěz střetnutí Tábor – Klatovy, a tak bylo o jeho náboj jaksepatří postaráno. Bezmála polovina utkání nabídla mimořádně rtuťovitý a vyrovnaný hokej, ve kterém si vytvořili šance oba soupeři. Vedoucí gól Kohoutů na 2:1 ovšem obraz hry proměnil. Domácí hráči sevřeli otěže utkání do svých rukou mnohem pevněji než soupeř a postupem času už nebylo pochyb o tom, že si účast v elitní nadstavbové skupině zaslouží právě oni.

HC Tábor - HC Klatovy

4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Sobota, 25.11.2017 14:55 - 9. TŘÍDA

 

Branky a nahrávky: Šedivý (Škoda), Himpan (Škoda), Škoda (Himpan), Škrdleta (TS).

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Lekeš (Stibal) – Adamec, Šedivý, Petr Bouška, Štekr, Kotounová, Blafka, od 41. Tesař – Zavadil, Škoda, Himpan – Škrdleta, Přívozník, Kratochvíl – Barták, Chocholoušek, Bednář.


Jindřich Čeřenský, trenér staršího dorostu HC Tábor: „Kluci šli už od začátku za svým cílem a ke klíčovému utkání přistoupili opravdu zodpovědně. Do našeho druhého gólu byl zápas poměrně vyrovnaný, ale pak už jsme byli nahoře my a vytvořili jsme si i další šance, po kterých mohl být výsledek ještě výraznější. Klukům děkujeme za jejich přístup a nasazení, a hlavně za to, že se jim podařilo splnit cíl a postoupit do elitní skupiny. Musím ale pochválit i soupeře, že chtěl hrát až do konce hokej a neuchýlil se k faulům a tvrdým zákrokům, jak to někdy v takovýchto zápasech bývá.“

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa na webu

  St 07.06. |

  Táborští hokejoví fandové ochutnaji v letní zápasové přípravě A-týmu velmi lákavé a pikantní menu. Na který jeho chod se ale těší úplně nejvíc? Zapojte se do ankety na hlavní straně našeho webu.

 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
Starší aktuality