Start 7. třídy: Naše výsledky byly lepší než výkony, ale bylo tam i hodně pozitivních věcí, říká kouč

04.11.2020 00:44, autor: Pavel Šácha

Pro hráče hokejové sedmé třídy HC Tábor se ligové boje zastavily po šesti utkáních. Mladí kohouti si z nich odnesli bilanci tří vítězství, jedné remízy a dvou porážek, což je v neúplné tabulce řadí na průběžné 4. místo.

Start 7. třídy: Naše výsledky byly lepší než výkony, ale bylo tam i hodně pozitivních věcí, říká kouč


Dosavadní epizodní část rozehrané a nuceně přerušené sezony si vzal pod drobnohled trenér zmíněného výběru HC Tábor Jan Boháč.
 „Po těch šesti zápasech, které jsme stihli odehrát, musím jednoznačně říct, že naše výsledky byly lepší než výkony,“ přiznává kouč táborských sedmáků s tím, že právě herní projev týmu i jeho jednotlivých členů je v této věkové kategorii dominantní záležitostí. „Zatímco v deváté třídě už byste měli trochu koukat i na výsledek, obzvlášť když je tím podmíněna další fáze soutěže, v sedmé třídě, kdy je těm klukům jedenáct nebo dvanáct let, jde hlavně právě o výkony. A ty naše často nebyly takové, jaké bychom si přáli,“ dodal Jan Boháč.

Podle jeho slov se spousta hráčů týmu po celé září dost trápila. „Zpětně ale musím říct, že to nejspíš nemohl nikdo ovlivnit,“ prohlásil kouč mladých kohoutů. „Navíc určitě nebylo všechno špatně, viděli jsme tam od kluků i hodně pozitivních věcí. A stoprocentně věřím, že bychom se postupně zlepšovali,“ zdůraznil. Už méně příznivě vidí Jan Boháč budoucí účinkování týmu.
„Jedna věc mě u tohoto ročníku mrzí: že si vinou současné situace kluci pravděpodobně čtyři roky za sebou pořádně nezahrají ročníkovou soutěž,“ smutní.

V přípravě zápolí trenéři sedmé třídy HC Tábor s obvyklými neduhy současné mladé generace sportovců. „Co se týká tréninků, tak stále bojujeme s velkými rozdíly v zaujetí a celkovém přístupu k hokeji jako takovému,“ potvrzuje Jan Boháč. „Když to řeknu lidově, někdo to 'žere' a někdo ne. No, a je to strašně vidět…! Ale to je normální, všude a v každém věku. Navíc musím říct, že nám z hlediska tréninků v těchto kategoriích moc nepomáhá ani to, že patnáct hráčů chodí do osmi různých škol a deseti různých tříd,“ připomíná.

Aktuální model přípravy je vzhledem k mimořádné situaci v podstatě standardní pro všechny žákovské výběry táborského klubu. „V současné době fungujeme na skupině, kam hráčům posíláme tréninky a různé výzvy. No a samozřejmě se těšíme na led,“ uzavírá Jan Boháč.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dominik Pavlát debutoval za Plzeň

  So 21.11. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát učinil v pátek další zajímavý krok ve své velmi slibně nastartované kariéře. Poprvé po svém letním příchodu do plzeňské Škodovky zasáhl do extraligových bojů, a to v mimořádně náročném střetnutí na ledě Ocelářů Třinec. Mladý muž, který 11. listopadu oslavil jednadvacáté narozeniny, pochytal 35 z celkového počtu 37 střel soupeře a vysloužil si od svých trenérů i spoluhráčů velkou pochvalu. Pocit z dobře odvedené práce může Dominiku Pavlátovi hatit jen skutečnost, že jeho spoluhráči tentokrát nedokázali skórovat a odvezli si ze šlágru ve Slezsku porážku 0:3 (třetí gól přidali domácí při power play do prázdné klece).       

 • Vrátí se jméno Svejkovský do NHL?

  Út 03.11. |

  Mílový krok k zářivé budoucnosti v nejslavnější hokejové soutěži světa udělal v uplynulých týdnech Lukáš Svejkovský, syn táborského odchovance Jaroslava Svejkovského. Osmnáctiletého talentovaného útočníka, který se narodil ve Spojených státech a má dvojí občanství, si ve čtvrtém kole nedávného draftu vybral ze 108. pozice tým Pittsburgh Penguins. Jméno Svejkovský tak brzy může opět přibýt na mapu NHL. Jeho otec Jaroslav Svejkovský v ní odehrál 113 utkání a spolu s dalším Táborákem Radkem Dvořákem byl jedním ze třinácti Čechů, kterým se podařilo dát čtyři góly v jednom utkání (za Washington v Buffalu v roce 1997). Dalšímu rozkvětu jeho slibné kariéry zabránil surový faul protihráče, po kterém už se "Yogi" na led v roli hráče nevrátil.           

 • DOMINIK HAVELKA NA HOKEJ.CZ

  St 28.10. |

  Táborský obránce Dominik Havelka se nechal vyzpovídat serverem www.hokej.cz. O čem všem byla řeč.

  Více...
 • Radek Dvořák na hokej.cz

  Pá 25.09. |

  Jihočeský redaktor Ladislav Lhota vyzpovídal pro hokej.cz našeho nejúspěšnějšího odchovance a táborského patriota Radka Dvořáka. Co všechno v rozhovoru zaznělo?  

  Více...
 • První výsledky II. ligy sk. Jih

  So 19.09. |

  Kobra Praha - Klatovy 8:3 (Bříška 2, Tondr 2, Knesl, Mucha, Hlinka, Zídek - Přikryl, Hasman, Michel), Cheb - Příbram 2:8 (Prošek, Rubeš - Grubner 2, Dragoun 2, Kolouch, Kutlák, Řepík, Káník).

Starší aktuality