Startujeme! K Jordánu ve středu dorazí první druholigový soupeř: David Servis

11.09.2018 12:28, autor: Pavel Šácha

Ve středu o šesté hodině večerní se v Táboře rozhrne opona nového ročníku druhé hokejové ligy. Domácí tým si to na úvod sezony rozdá o mistrovské body s David Servisem České Budějovice.

Startujeme! K Jordánu ve středu dorazí první druholigový soupeř: David Servis


Vizitka soupeře

Hosté pod vedením trenérského tria Milan Kupka, Jiří Fedur a Tomáš Vak vyrukují do nového ročníku s podstatně smělejšími plány než v předchozích dvou ligových sezonách. Už v té minulé se ale dokázali prodrat do vyřazovací části a pozdějšímu účastníkovi baráže o WSM ligu z Havlíčkova Brodu rozhodně nedali nic zadarmo, byť mu nakonec v osmifinálové sérii podlehli 0:3 na zápasy.

 Před novou sezonou prošel kádr servismanů změnami a některé z nich se týkají klíčových pozic v mužstvu. Na jedné straně ho opustil jeden ze členů mimořádně úderné elitní formace Jakub Marek, tuto mezeru ovšem zacelil Jakub Šuhaj, písecký hráč, který trávil minulý druholigový ročník v Havlíčkově Brodě. Bezesporu nejvýraznější posilou českobudějovické družiny je ovšem velezkušený centr Tomáš Vak, který se chopí role lídra týmu nejen jako hráč, ale také coby asistent trenéra. Když se k tomu připočte i zřetelná přízeň prvoligového Motoru a s ní související možná pomoc, má tento soubor zaděláno na velmi kvalitní složení.  

Mimořádně zajímavá rošáda se udála na brankářském postu. Ocelovým článkem sestavy David Servisu byl v minulé sezoně Milan Dudáček, který se ovšem po jejím skončení přestěhoval právě do služeb HC Tábor. Místo jedničky ovšem u týmu z Pouzar centra dlouho volné nezůstalo. Novou výzvu v těsné blízkosti svého bydliště vyslyšel Tomáš Klestil, několikaletá opora táborských kohoutů, která původně zvažovala konec aktivní činnosti. Středeční souboj tak může být právě pro tyto dva muže velice pikantní záležitostí.

 Hokejisté z Českých Budějovic odehráli v přípravě sedm zápasů. Po dvou výhrách si připsali v zápasech s juniorkou Motoru (5:3, 6:1) a se Strakonicemi (6:3, 9:3), naproti tomu Písku dvakrát podlehli (3:5, 2:4) a další porážku si zapsali do statistik v atraktivním duelu se silným Irtyšem Pavlodar (1:5).

Z táborské šatny

Také táborské mužstvo ukončilo uplynulý druholigový ročník po třech porážkách v osmifinálové sérii s Moravskými Budějovicemi. Odrazila se v tom mimořádná obměna kádru, který rok předtím opustilo třináct hráčů základní sestavy.

Na prahu letošní sezony nedorazili do týmu avizovaní zkušenější navrátilci, ale o slovo se v několika případech slibně přihlásili další mladíci. Nový hlavní kouč Arpád Györi i jeho asistenti Miloslav Čech a Zdeněk Šťastný se tak vydávají na přece jen delší pouť při práci s týmem, než jakou by vyžadoval zkušený a konsolidovaný kádr.

Podklady pro ni jim poskytlo devět přípravných utkání s bilancí tří výher (z toho jedna v prodloužení) a šesti porážek (dvě v prodloužení, resp. po nájezdech). Tyto duely odkryly celou řadu nedostatků, na jejichž odstranění nemají Táborští příliš času, ale zároveň s nimi také potěšitelná pozitiva. Právě od nich se chce celek od Jordánu do sezony odrazit.

Jisté je, že do sestavy pro zahajovací středeční duel nemohou trenéři využít hned několik hráčů. V obranných řadách bude chybět hříšník Martin Havran, jenž si odpykává třízápasový distanc za zkrat v Moravských Budějovicích, a také Marcel Dvořák, který ještě není po zranění stoprocentně fit. Ofenziva musí oželet dravost Dominika Točíka, který musí plnit pracovní povinnosti, tréninkové manko na ledě pak musí dohnat Patrik Zayml. Na marodce zůstává mladík Radim Škrdleta, kterého vzápětí po vyléčení boreliózy vyřadilo ze hry zranění.

Ti, kteří nastoupí, jsou ale připraveni vsadit do hry maximální nasazení a porvat se s českobudějovickým rivalem o první tříbodovou porci. Zároveň věří, že je ani v této sezoně nenechají věrní fandové táborského hokeje na holičkách. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Derby v Písku před objektivem

  Po 22.10. |

  Fotografka Hanka Grundová pro vás připravila průřez průběhem sobotního derby na píseckém ledě, které pro kohouty skončilo těsnou porážkou 2:3.

  Více...
 • Jakub Suchánek do Litvínova

  St 17.10. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek bude minimálně měsíc oblékat dres extraligové vervy Litvínov. ze své Dukly Jihlava bude vypomáhat na severu Čech výměnou za dva litvínovské hráče Davida Tůmu a Lukáše Douderu. Přejme "Segemu", ať se mu v novém působišti daří!

 • Ondřej Kachyňa může hrát za Tábor

  Po 08.10. |

  Druholigový tým Tábora může v probíhající sezoně nově využít služeb českobudějovického obránce Ondřeje Kachyni. Robustní bek Motoru, který už oblékal dres kohoutů v uplynulém ročníku, má po návratu z Kadaně vyřízené k Jordánu střídavé starty.

 • Dorost doma udržel jen bod

  So 29.09. |

  Extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na domácím ledě Žďáru nad Sázavou 1:2, a přišli tak v důležitém utkání o tři body. Ten čtvrtý nakonec v Táboře díky vyhranému prodloužení zůstal. O branky domácího týmu se postarali Kundrát a v prodloužení Vaněk.

 • Dorost má první extraligovou výhru!

  Čt 27.09. |

  Táborští dorostenci ve čtvrtek okusili opojnou chuť extraligového vítězství. Narodilo se na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 5:3 po prodloužení a odvezli si domů všechny čtyři body, které byly v banku. V sobotu ve 13.30 hodin hrají doma další důležitý duel s mladými žďárskými Plameny (ne tedy s Havlíčkovým Brodem, jak bylo původně chybně uvedeno - za chybu se omlouváme). 

  Více...
Starší aktuality